Trwa ładowanie...
ycipk-37we1l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Oszust - recydywista naciągnął przez internet 183 osoby. Sprzedawał telefony, których nie miał

Legnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Arkadiuszowi W.; zarzuca mu oszukanie przez internet 183 osób na ponad 80 tys. zł. Przestępstw dopuścił się w okresie, gdy powinien odbywać karę więzienia za wcześniejsze oszustwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszust - recydywista naciągnął przez internet 183 osoby. Sprzedawał telefony, których nie miał
(AFP, Fot: Roslan Rahman)
ycipk-37we1l

Jak powiedziała rzeczniczka legnickiej prokuratury okręgowej Liliana Łukasiewicz, oskarżony będzie odpowiadał za oszustwa "jako wielokrotny recydywista", zatem maksymalnie sąd może orzec karę 12 lat więzienia.

- Arkadiusz W. uczynił sobie z naciągania klientów na popularnych portalach ogłoszeniowych źródło dochodu. Oszukiwał kolejne osoby, choć wcześniej został już kilka razy skazany za podobne przestępstwa i był poszukiwany listem gończym, bo nie zgłosił się do odbycia kary - dodała Łukasiewicz.

Oszust oferował sprzedaż atrakcyjnych modeli telefonów komórkowych po niskich cenach. W śledztwie przyznał, że nigdy nie miał tych aparatów oraz nie zamierzał się wywiązywać z umowy sprzedaży.

ycipk-37we1l

Posługiwał się dokumentami na różne nazwiska, wysyłał ich skany i żądał przesłania potwierdzenia wpłaconych zaliczek na poczet kupna. Zwykle była to połowa ustalonej kwoty.

Z osobami oszukanymi kontaktował się tylko przez internet. W ciągu 8 miesięcy przebywania w Legnicy (Dolnośląskie) naciągnął w ten sposób 183 osoby z całej Polski na kwotę ponad 80 tys. zł. Gdy został zatrzymany przez policję na jego czterech rachunkach bankowych było tylko 4700 zł.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37we1l

ycipk-37we1l
ycipk-37we1l