Trwa ładowanie...

Oświadczenia majątkowe ważnych polityków. Są po terminie, ale kar nie będzie

Wicepremier Jadwiga Emilewicz, szef resortu środowiska Michał Woś oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Kamil Bortniczuk spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych. Mimo to nie zostaną ukarani. Komisja Regulaminowa zapewnia, że nie ma to związku z ich przynależnością do rządu.
Share
Wicepremier Jadwiga Emilewicz nie złożyła oświadczenia majątkowego w terminie
Wicepremier Jadwiga Emilewicz nie złożyła oświadczenia majątkowego w terminieŹródło: East News
d14zzil

Trzem czołowym politykom PiS: wicepremier Jadwidze Emilewicz, szefowi resortu środowiska Michałowi Wosiowi oraz wiceministrowi funduszy i polityki regionalnej Kamilowi Bortniczukowi groziła kara za niezłożenie oświadczeń majątkowych w terminie - podała "Rzeczpospolita".

Mogło to skutkować zwróceniem uwagi, upomnieniem albo naganą. Ale wszystkie sprawy, w tym również Roberta Winnickiego z Konfederacji, postanowiła umorzyć Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Jej przewodniczący Krzysztof Smoliński z PiS zapewnił w rozmowie z dziennikiem, że nie miało to związku z funkcjami pełnionymi przez polityków. - Absolutnie żadnego - dodał. I podkreślił, że w przeszłości komisja zachowywała się podobnie w stosunku do różnych osób.

d14zzil

"Ostateczny głos co do kary należy do Prezydium Sejmu, ale raczej nie zapadnie tam inne rozstrzygnięcie" - przewiduje "Rzeczpospolita". Zdaniem dyrektora programowego fundacji ePaństwo Krzysztofa Izdebskiego jest to "kolejny dowód uzasadniający tezę, że oświadczenia majątkowe w Sejmie są traktowane po macoszemu".

Zobacz też: Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14zzil

Podziel się opinią

Share
d14zzil
d14zzil
Więcej tematów