Trwa ładowanie...
dlyrx46

Oświadczenia majątkowe senatorów. Jedna pozycja w dokumencie Michała Kamińskiego zaskakuje

Senatorowie złożyli swoje oświadczenia majątkowe. Jedna z pozycji umieszczonych w deklaracji przez Michała Kamińskiego może budzić emocje. Kilka lat temu zegarek wart 37 tys. zł przysporzył politykowi problemów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświadczenie majątkowe Michała Kamińskiego robi wrażenie
Oświadczenie majątkowe Michała Kamińskiego robi wrażenie (PAP)
dlyrx46
  • Michał Kamiński mieszka w domu o wartości 1,4 mln zł
  • Polityk wykazał też spore oszczędności w gotówce oraz kredyt hipoteczny
  • Sprawa zegarków Michała Kamińskiego zakończyła się śledztwem prokuratury, które zostało umorzone

Michał Kamiński wykazał w swoim oświadczeniu majątkowym, że posiada 50 tys. zł i 40 tys. euro oszczędności. Oprócz tego w dokumencie senatora znalazł się dom, będący współwłasnością małżeńską. Nieruchomość wraz z działką jest warta 1,4 mln zł.

Kamiński zaciągnął kredyt na całą wartość domu i spłaca to zobowiązanie od 2009 roku. Polityk posiada również nissana quashquaia z 2012 roku. Jako poseł w 2018 r. polityk zarobił łącznie ponad 200 tys. zł.

dlyrx46

Czytaj także: Spora darowizna marszałka Tomasza Grodzkiego dla córki

Zegarki Michała Kamińskiego

To jednak zegarki są pozycją oświadczenia majątkowego, która budzi największe emocje. Polityk wykazał, że posiada trzy o wartości ok. 10 tys. zł oraz zegarek marki Paul Picot za 37 tys. zł. To właśnie w sprawie tego ostatniego w 2015 roku CBA wszczęło postępowanie sprawdzające. Następnie sprawą zajęła się prokuratura, jednak nie dopatrzono się znamion przestępstwa i sprawę w końcu umorzono.

Kamiński tłumaczył, że dostał zegarek w prezencie od żony. W latach 2009-2014 nie wpisywał go do swoich oświadczeń majątkowych. Pierwszy raz drogi przedmiot znalazł się w oświadczeniu Kamińskiego w 2015 roku, bo jak tłumaczył polityk - dopiero wtedy zorientował się, jaką wartość ma zegarek.

   East News
(East News)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dlyrx46

Zobacz też: Najbardziej utalentowany polityk? Donald Tusk podał niespodziewane nazwisko

dlyrx46

Podziel się opinią

Share
dlyrx46
dlyrx46
Więcej tematów