Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie meteorologów dla Polski - najnowsza prognoza pogody

Marznące opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz gołoledź - to prognoza na nadchodzący wieczór i noc - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wciąż trwa usuwanie skutków silnych wiatrów. Nadal występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Największe problemy występują w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Ostrzeżenie meteorologów dla Polski - najnowsza prognoza pogodyŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d26zb65
d26zb65

Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska powiedziała, że od zachodu nad Polskę nadciąga strefa ciepłego frontu atmosferycznego, stąd dynamiczne zmiany w pogodzie. Front będzie wieczorem i w nocy przemieszczał się przez centrum w kierunku wschodnim. Przyniesie on wzrost zachmurzenia do dużego, opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Lokalnie, szczególnie w północnej części kraju i centrum opady deszczu mogą marznąć powodując gołoledź.

Grażyna Dąbrowska ostrzega też przed mgłami, zamgleniami i zawiejami śnieżnymi, które mogą ograniczać widoczność.

Opady będą trwały krótko. Nie będzie tak intensywnych zjawisk, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia - uspokaja synoptyk.

Temperatura we wschodniej części kraju - 2 stopni Celsjusza, natomiast na zachodzie do 3 stopni powyżej z

d26zb65

Wiele domów wciąż bez prądu

Nadal występują przerwy w dostawie energii elektrycznej - w całym kraju około 36 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu (spadek od wczoraj o około 43 tys.). Największe problemy występują w województwach zachodniopomorskim i pomorskim (odpowiednio 14 i 13 tysięcy odbiorców pozbawionych energii elektrycznej). Służby cały czas pracują, aby przywrócić dostawy prądu - informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi Państwowa Straż Pożarna od 5 grudnia br. odnotowała łącznie 10 529 interwencji, w których uczestniczyło ogółem 13 096 pojazdów oraz 58 074 ratowników.

Aktualnie obowiązujące ostrzeżenia:

- 5 ostrzeżeń hydrologicznych 2. stopnia dotyczących możliwości utrzymywania się poziomu wody w strefie stanów ostrzegawczych (lokalnie osiągając stany alarmowe) w województwach: zachodniopomorskim (Ujściowy odcinek Odry wraz ze zlewnią Zalewu Szczecińskiego i na Wybrzeżu zachodnim, środkowym i wschodnim), pomorskim (Żuławy i Zalew Wiślany oraz na Wybrzeżu zachodnim, środkowym i wschodnim) i w warmińsko-mazurskim (Żuławy i Zalew Wiślany),

- 1 ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia silnego wiatru w strefie brzegowej (cześć wschodnia Bałtyku). Wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego na bieżąco monitorują sytuację hydrometeorologiczną w kraju.

d26zb65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26zb65
Więcej tematów