Trwa ładowanie...
d192xbe

Ostrzeżenia IMGW dla 10 województw. Dziś burze i grad

IMGW ostrzega dziś przed burzami z gradem. Niekorzystne warunki meteorologiczne występują we wscodniej i w centralnej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem we wschodniej Polsce
Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem we wschodniej Polsce (Pixabay)
d192xbe

Ostrzeżenia IMGW. Burze i grad na wschodzie i w centrum kraju

"Jedynie dwa dni trwała przerwa od burz. Po bardzo burzowym poprzednim tygodniu, w niedzielę i poniedziałek odpoczęliśmy od burz. Wczoraj burze wystąpiły lokalnie na południowym wschodzie, przynosząc miejscami silniejszy deszcz. Dzisiaj i w kolejnych dniach prognozujemy wystąpienie burz już na większym obszarze. Niestety, przebieg zjawisk miejscami może być ponownie gwałtowniejszy" - poinformował w środę 17 czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Burze i grad dziś pojawią się we wschodniej i centralnej części Polski. "W tak ciepłym i wilgotnym powietrzu aktywność burz utrzymuje się przez całą dobę. Podobnie będzie najbliższej nocy, kiedy strefa burz przemieści się nieco na zachód Polski. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu (wysokość opadów deszczu do 50 mm), wiatr do 90 km/h, miejscami spadnie też grad" - ostrzega IMGW.

d192xbe

Ostrzeżenia IMGW o burzach z gradem dotyczą 10 województw

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia są dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i opolskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Ostrzeżenia obowiązują do około godziny 2:00 w nocy, tylko na południu aż do 6:00 rano.

Zobacz także: Jarosław Gowin: zachowanie Roberta Biedronia to hipokryzja

d192xbe

Podziel się opinią

Share

d192xbe

d192xbe
Więcej tematów