Trwa ładowanie...

Ostrzeszów: dwudniowa dziewczynka trafiła do „Okna życia”

Jest to pierwsze dziecko, które pozostawiono w "oknie życie" od momentu jego uruchomienia w 2015 r. Okno prowadzą zakonnice z Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie.

Ostrzeszów: dwudniowa dziewczynka trafiła do „Okna życia”Źródło: Wikimedia Commons CC0
d1gv2yr
d1gv2yr

- Dziewczynkę znalazł w godzinach wieczornych siostry nazaretanki. Ze względu na dobro prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania nie udzielamy szczegółowych informacji - powiedziała Magda Stańczyk z biura prasowego ostrzeszowskiej policji.

O tym, że ktoś znalazł się w "oknie życia" siostry poinformował alarm, który uruchomił się natychmiast po jego otwarciu. - Dodatkowo alarm podłączony jest do sześciu numerów telefonów - powiedziała dyrektor klasztoru siostra Jadwiga. Noworodka zabrało pogotowie do ostrzeszowskiego szpitala na badania.

"Okno życia jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla matki"

Dziewczynka jest zdrowa

Dr Anna Mostek z ostrzeszowskiego szpitala powiedziała, że dziecko jest bardzo ładne. - Po stanie zdrowia widać, że dziewczynka jest donoszona, ma wzrost 51 cm i waży 2,9 kg – powiedziała.

W oknie życie kobiety mogą anonimowo i bezpiecznie zostawić nowonarodzone dziecko, jeśli nie chcą lub nie mogą go wychować. Biologiczna matka ma sześć tygodni na zmianę decyzji, po upływie których jest uruchamiana procedura adopcyjna.

d1gv2yr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gv2yr
Więcej tematów