Trwa ładowanie...

Ostrzelano lądujący w Pakistanie samolot pasażerski, 1 osoba nie żyje

Samolot pasażerski pakistańskich linii PIA został we wtorek wieczorem ostrzelany w momencie lądowania na lotnisku w Peszawarze, na północnym zachodzie Pakistanu. 1 osoba zginęła a 2 zostały ranne - poinformowały władze.
Samolot ze 178 pasażerami na pokładzie leciał z Rijadu, w Arabii Saudyjskiej. Mimo ostrzału, maszyna wylądowała chociaż było to lądowanie "twarde", które spowodowało niegroźne obrażenia kilku innych pasażerów. Wśród pasażerów wybuchła panika.

Share
Ostrzelano lądujący w Pakistanie samolot pasażerski, 1 osoba nie żyje
Źródło: Fotolia
d8svaue

Według rzecznika policji Dosta Muhammada Khana, samolot został trafiony kilkunastoma kulami.

Najciężej ranna pasażerka zmarła w drodze do szpitala. Dwie dalsze osoby, które zostały poważnie ranne (w tym stewardesa) przeżyły. Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachu.

Pakistańskie siły bezpieczeństwa otoczyły port lotniczy i rozpoczęły poszukiwania sprawców. Podejrzenia kierują się przede wszystkim do antyrządowych ugrupowań zbrojnych, przeciwko którym armia pakistańska rozpoczęła 15 czerwca w prowincji Północny Waziristan szeroko zakrojoną ofensywę. Z prowincji uciekło już ponad 350 tys. uchodźców.

Niespełna dwa tygodnie temu w rezultacie ataku uzbeckich bojowników i pakistańskich talibów na lotnisko w Karaczi zginęło prawie co najmniej 39 osób.

d8svaue

Podziel się opinią

Share
d8svaue
d8svaue
Więcej tematów