Trwa ładowanie...
d1kp64z

Ostrzał moździerzowy targowiska w Aleppo, wiele ofiar

• Atak na Aleppo w Syrii
• Targowisko zostało ostrzelane z moździeży
• Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych
• Kilkadziesiąt osób rannych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleppo
Aleppo (AFP, Fot: George Ourfalian)
d1kp64z

Co najmniej 14 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w niedzielę w syryjskim Aleppo, kiedy zatłoczone targowisko zostało tam ostrzelane z moździerzy - informują syryjskie media państwowe, winą za ostrzał obciążając "terrorystów".

Według tych mediów ogień prowadzono z kontrolowanej przez syryjskich rebeliantów części miasta.

Reuters podaje, że dzielnica Szejk Maksud, w której ostrzelano plac targowy, jest zamieszkana głównie przez Kurdów i od tygodni przebiega tamtędy linia frontu między oddziałami milicji syryjskich Kurdów YPG (Ludowe Jednostki Obrony) a rebeliantami kontrolującymi wschodnie dzielnice Aleppo.

d1kp64z

Od tygodnia w Syrii obowiązuje rozejm uzgodniony przez Rosję i USA. Zawieszenie broni nie przewiduje wstrzymania ataków przeciwko dżihadystycznemu Państwu Islamskiemu (IS) oraz związanemu z Al-Kaidą Frontowi al-Nusra. Operacje militarne przeciwko nim prowadzi syryjska armia rządowa, rosyjskie lotnictwo i dowodzona przez USA koalicja.

Trwająca od prawie pięciu lat wojna w Syrii, która rozpoczęła się w marcu 2011 roku rewoltą przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, kosztowała życie ponad 270 tys. ludzi.

d1kp64z

Podziel się opinią

Share
d1kp64z
d1kp64z
Więcej tematów