Trwa ładowanie...

Ostrowice: Były wójt zatrzymany przez CBŚP

• Były wójt najbardziej zadłużonej gminy zatrzymany przez CBŚP • Wacław M. usłyszał zarzuty działania na szkodę gminy • Ostrowice zostały zadłużone na 35 mln zł, z czego większość stanowią pożyczki w parabankach
Share
Ostrowice: Były wójt zatrzymany przez CBŚP
Źródło: KWP w Poznaniu
dfbpftv

CBŚP zatrzymało byłego wójta Ostrowic w Zachodniopomorskiem – dowiedziało się Radio RMF. Wacław M. został odwołany w październiku, po tym jak wyszło na jaw, że gmina zadłużyła się w parabankach, a wojewoda zachodniopomorski zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta.

Jak podaje RMF FM, Prokuratura Okręgowa w Koszalinie, w prowadzonym śledztwie ws. przekroczenia uprawnień, postawiła Wacławowi M. zarzuty działania na szkodę gminy.

Według danych Regionalnej Izby Obrachunkowej, 2,5-tysięczna wieś jest zadłużona na nieco ponad 35 mln zł, z czego blisko 28 mln to zadłużenie w parabankach.

dfbpftv

Wójt Ostrowic we wcześniejszych wypowiedziach dla mediów mówił, że zadłużenie gminy to efekt inwestycji, które miały zniwelować zapóźnienie cywilizacyjne. Jak tłumaczył Wacław M., gmina zaciągała pożyczki w parabankach, bo nie miała szans na zdobycie finansowania z innych źródeł.

W październiku premier Beata Szydło powołała w gminie komisarza, który ma zbilansować dokładnie długi gminy i przedstawić scenariusze rozwiązania problemu najbardziej zadłużonej gminy w Polsce. Nie wykluczone jest, że gmina zostanie rozwiązana i wchłonięta przez Drawsko Pomorskie.

dfbpftv

Podziel się opinią

Share
dfbpftv
dfbpftv
Więcej tematów