Trwa ładowanie...
d2qw8sw
obligacje
25-06-2002 12:36

Ostrów Wlkp. inwestuje w drogi dzięki obligacjom

Budowę ponad 64 km chodników i 52 km nowych lub zmodernizowanych dróg sfinansował samorząd Ostrowa
Wielkopolskiego ze środków pochodzących z czterech emisji obligacji komunalnych.

d2qw8sw
d2qw8sw

Tegoroczna, piąta już emisja papierów, ma wzbogacić budżet o 10 mln zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na ten sam cel - poinformował prezydent miasta Mirosław Kruszyński.

Ostrów Wielkopolski był pierwszym miastem, które wyemitowało papiery wartościowe. Dotychczasowe emisje wzbogaciły budżety z lat 1996, 1997, 1999 i 2000 łącznie o 47 mln zł.

Pierwsza z nich zadebiutowała na rynku publicznym Centralnej Tabeli Ofert (CTO) w marcu 1997 r. i została wykupiona przez miasto po dwóch latach. Drugą emisję Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu w sierpniu 1998 r., trzecią w marcu 2000 r., a czwartą - w październiku ub. roku.

Według Kruszyńskiego, dzięki obligacjom udało się radykalnie poprawić tragiczną sytuację stanu dróg w mieście.

d2qw8sw

Na początku rodzącego się samorządu, tylko jedna trzecia dróg, ulic i chodników była w dobrym stanie. Teraz pozostało nam do zrobienia jeszcze ok. 30% robót, by można było mówić o dobrym stanie układu komunikacyjnego - powiedział prezydent.

Każda z ostrowskich emisji miała dwuetapowy charakter - najpierw były to emisje niepubliczne, a później upubliczniano je wprowadzając obligacje na rynek pozagiełdowy CTO.

W południowej Wielkopolsce z możliwości emisji skorzystały także samorządy Pleszewa, Jaraczewa, Nowych Skalmierzyc i Krotoszyna. Do emisji przygotowują się teraz dwa powiaty w tej części regionu - pleszewski i kępiński. (miz)

d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj