Trwa ładowanie...
d48zesn

Ostrów Wielkopolski. Strażak-ochotnik był podpalaczem. Spowodował ogromne straty

Policjanci zatrzymali strażaka z OSP, który zajmował się podpalaniem, po to, żeby jego jednostka była wysyłana do akcji gaszenie pożaru. Spowodował w ten sposób straty sięgające około miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrów Wielkopolski. Policja zatrzymała 27-letniego druha OSP, który podpalał, żeby jego jednostka mogła gasić pożar
Ostrów Wielkopolski. Policja zatrzymała 27-letniego druha OSP, który podpalał, żeby jego jednostka mogła gasić pożar (Policja)
d48zesn

Strażak z OSP podpalał stogi słomy przez kilka miesięcy, od lutego. Spowodował w ten sposób straty sięgające około miliona złotych. Działał w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiedniej gminy Raszków.

Policjanci przez dłuższy czas nie mogli ustalić, kto jest winny tych podpaleń. W końcu, w efekcie działań operacyjnych, zatrzymali sprawcę, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Należał on do miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej. Podczas składania wyjaśnień na policji powiedział, że że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP była wzywana do gaszenie pożaru.

Strażak-podpalacz za kratkami

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, prokurator rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

d48zesn

W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o skierowaniu podpalacza na 3 miesiące za kratki. Za to, co zrobił 27-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Balcerowicz mocno o Andrzeju Dudzie: Bezprzykładnie hańbił urząd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48zesn

Podziel się opinią

Share
d48zesn
d48zesn
Więcej tematów