Trwa ładowanie...
d9w6lhi

Ostrołęka: niewybuch w centrum miasta. Ewakuowano dwie szkoły

Przy jednym ze śmietników w Ostrołęce znaleziono niewybuch pocisku artyleryjskiego. Ewakuowano dwie szkoły oraz pobliskie budynki mieszkalne. Na miejscu pracują już saperzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do jednego ze śmietników w Ostrołęce ktoś podrzucił niewybuch
Do jednego ze śmietników w Ostrołęce ktoś podrzucił niewybuch (East News, Fot: LUKASZ SOLSKI)
d9w6lhi

Około 9 rano zostaliśmy poinformowani o znalezieniu niewybuchu: pocisku artyleryjskiego o kalibrze 105 mm - tłumaczył portalowi to.com.pl oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. - Wezwano patrol saperski. Trwa ewakuacja pobliskich budynków. Na czas podjęcia pocisku przez saperów policjanci zabezpieczą tak miejsce, aby saperzy mogli w bezpieczny sposób opuścić granicę naszego miasta - dodał.

Według portalu eostroleka.pl niewybuch w reklamówce znalazł przypadkowy przechodzień, który natychmiast powiadomił policję. Na razie nie wiadomo, kto podrzucił pocisk do śmietnika.

d9w6lhi

Ze względów bezpieczeństwa strażacy i policjanci ewakuowali uczniów z dwóch pobliskich szkół: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Na czas akcji saperów mieszkania musieli opuścić także mieszkańcy pobliskich budynków.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa akcja saperów. Mieszkańcy Ostrołęki muszą liczyć się również z utrudnieniami na ul. 11 Listopada, w pobliżu której znaleziono niewybuch.

Źródło: to.com.pl, eostroleka.pl

d9w6lhi

Podziel się opinią

Share

d9w6lhi

d9w6lhi
Więcej tematów