Trwa ładowanie...
d2bqgbb

Ostrołęka. Dramat na roli. 28-latek stracił rękę

Tragedia na polach pod Ostrołęką. Podczas prac rolnych 28-letni mężczyzna stracił rękę. Na miejscu interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrołęka. Tragedia na roli. Interweniował LPR
Ostrołęka. Tragedia na roli. Interweniował LPR (Policja)
d2bqgbb

Do zdarzenia doszło podczas prac rolnych pod Ostrołęką. Ze wstępnych informacji wynika, że powodem dramatu jest zepsuta maszyna do belowania siana.

Ostrołęka. Tragedia na roli

"Według wstępnych ustaleń do zdarzenia doszło podczas belowania siana. W pewnym momencie 28-letni mieszkaniec naszego powiatu włożył rękę do pracującej belarki, która uległa awarii" - informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

d2bqgbb

Poza policją na miejsce natychmiast wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Podczas udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie policjanci pomagali załodze pogotowia podczas zmiany opatrunków" - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz też: "Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Ostrołęka. Tragedia na roli. 28-latek stracił rękę

Służby ratunkowe zawiozły mężczyznę do szpitala w Ostrołęce. Niestety obrażenia 28-latka były tak poważne, że konieczna była amputacja ręki.

d2bqgbb

Poza pomaganiem medyków policjanci zabezpieczyli sprzęt i miejsce zdarzenia. Teraz prowadzone będzie śledztwo ws. dokładnego wyjaśnienia przyczyn tragedii.

Ostrołęka. Tragedia na roli. Policja apeluje

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przypomina, że prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, to czas kiedy najczęściej dochodzi do wypadków podczas prac polowych. "Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych i pośpiech, bądź wykonywanie prac pod wpływem alkoholu" - tłumaczą funkcjonariusze.

Policja apeluje, by zachować czujność, a szczególną opieką otoczyć dzieci, które często pomagają rodzicom w pracach na roli. "Nie zapominajmy, że to właśnie my dorośli powinniśmy myśleć nie tylko za siebie, ale także za nasze pociechy" - podkreśla komenda.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2bqgbb

Podziel się opinią

Share

d2bqgbb

d2bqgbb
Więcej tematów