Trwa ładowanie...

Ostre starcie Staniszkis z Palikotem

W programie TVN "Teraz My" pomiędzy zaproszonymi gośćmi, posłem PO Januszem Palikotem a profesor Jadwigą Staniszkis, doszło do ostrej wymiany zdań. Profesor Staniszkis nazwała posła "atrapą", dla której nie ma już miejsca w Platformie. - Pani prognozy nigdy się nie sprawdziły - odcinał się Palikot.

Share
Ostre starcie Staniszkis z PalikotemŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
dtiudvc

Palikot przypomniał socjolog jej felieton, opublikowany w Wirtualnej Polsce, w którym miała sugerować, że wśród rodziców redaktorów "Gazety Wyborczej" są "selekcjonerzy z Katynia". - To jest haniebne! Jak pani nie wstyd? - pytał w TVN Palikot. (Staniszkis napisała, że w dokumentach katyńskich są też zapewne nazwiska polskich komunistów z Wilna i Lwowa, którzy służyli jako tłumacze i - w pewnym sensie - selekcjonerzy przyszłych ofiar; wielu z tych ludzi było potem dygnitarzami w PRL - dlatego m.in. nie warto zaczynać "wojny na trumny").

Poseł Platformy atakował też prof. Staniszkis za wyrażane przez nią poparcie dla kandydata PiS. Wybijając szkło w swoich okularach Palikot stwierdził, że na tym właśnie polega przemiana Jarosława Kaczyńskiego. - To jest po prostu kolejna maska jaką on założył. (...) Pani te kłamstwa dzisiaj firmuje - podkreślał. A na słowa Staniszkis, że w drugiej turze wyborów wygra Kaczyński, stwierdził, że "jej prognozy nigdy się nie sprawdziły".

Pani profesor nie pozostała dłużna. - W dzisiejszym projekcie [Platformy Obywatelskiej] nie ma miejsca dla człowieka, który do studia przychodzi z tacą świńskich ryjów - atakowała posła prof. Staniszkis, dodając, że w jednym ze swoich felietonów w Wirtualnej Polsce nazwała Palikota "anachronicznym frajerem".

dtiudvc

Staniszkis zapytała też, czy Palikot widział filmy o starzejących się muzykach jazzowych? - Widział pan, jaką oni mają pasję? Ja mam taką pasję i Kaczyński ją ma. A pan jest atrapą - stwierdziła socjolog.

Palikot przygotował też prezent dla pani profesor - "tybetańskie kadzidełka". - Mam astmę - skwitowała krótko podarunek, który po programie powędrował do jednego z prowadzących.

Profesor Jadwiga Staniszkis pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Jest autorką felietonów publikowanych w portalu Wirtualna Polska.

dtiudvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtiudvc
dtiudvc
Więcej tematów