Trwa ładowanie...

Ostre słowa w TVN24. Wiceszef MSZ: wstyd mi, że w Polsce działa taka stacja

W wieczornym programie TVN24 doszło do gwałtownej wymiany zdań pomiędzy prowadzącą a wiceministrem spraw zagranicznych na temat uchodźców, którzy przebywają na granicy w Usnarzu Górnym. - Stoicie po stronie Aleksandra Łukaszenki - mówił Paweł Jabłoński. - My stajemy po stronie ludzi, którzy od 19 dni cierpią - odpowiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Paweł Jabłoński był gościem wieczornego programu w TVN24Paweł Jabłoński był gościem wieczornego programu w TVN24Źródło: East News, fot: AP, Associated Press, East News
d2l4t2s
d2l4t2s

- Dlaczego cierpiącym na granicy ludziom nie można podać jedzenia, wody, leków? - zapytała wiceministra prowadząca program. - Sam chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Wysłaliśmy już w niedzielę do Białorusinów ofertę takiej pomocy. Wysłaliśmy konwój z pomocą humanitarną i czekamy na zgodę - odpowiedział Paweł Jabłoński.

Tragiczna sytuacja uchodźców. "To są ludzie którzy cierpią na naszej granicy"

- To są ludzie którzy cierpią na naszej granicy - zauważyła Katarzyna Kolenda-Zaleska. Jabłoński szybko odparł, że "ci ludzie są na terytorium Białorusi".

To z kolei spotkało się z szybką reakcją prowadzącej "Fakty po Faktach", która spytała: "Czy człowieczeństwo będziemy mierzyć teraz w centymetrach?"

Uchodźcy na granicy. Były oficer Agencji Wywiadu: Należy podjąć męskie decyzje

- Jeżeli będzie mi pani przerywała w połowie każdego zdania, to fakty, które mają tutaj elementarne znaczenie, nie będą mogły dotrzeć do naszej opinii publicznej - powiedział Jabłoński, mówiąc o "narracji" którą - jego zdaniem - stacja "stosuje wobec faktów niewygodnych". - "Niewygodna" narracja pomocy ludziom? - pytała Kolenda-Zaleska.

d2l4t2s

Wiceszef MSZ do prowadzącej TVN24: stoicie po stronie Aleksandra Łukaszenki

- Niewygodne dla państwa jest to, że my mówimy o faktach, a państwo powtarzacie propagandę Aleksandra Łukaszenki - stwierdził rozmówca TVN24. - Nie, my mówimy o ludziach, którzy cierpią, a państwo mówicie o jakichś przepisach - ripostowała dziennikarka.

- Bez żadnej żenady posługujecie się państwo propagandowymi materiałami białoruskich służb. To są "Fakty" TVN z czwartku. Białoruski komitet pograniczny. To jest służba Aleksandra Łukaszenki. Wy pokazujecie te propagandowe materiały w waszej stacji informacyjnej. Dlaczego to robicie? Dlaczego popieracie propagandę Łukaszenki? - kontynuował Jabłoński. - Stoicie po stronie Aleksandra Łukaszenki - dodawał.

- My stajemy po stronie ludzi, którzy od 19 dni cierpią. A wy jako władza nie możecie dla tych ludzi zrobić nic. Chcecie doprowadzić do tego, że ci ludzie umrą? - zauważyła prowadząca.

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby Polska nie została zalana falami migrantów, którzy są celowo przywożeni z Iraku, nie z Afganistanu - stwierdził wiceminister.

d2l4t2s

"Wstyd mi, że działają dziennikarze, którzy wspierają Aleksandra Łukaszenkę"

Katarzyna Kolenda-Zaleska zwróciła również uwagę wiceszefowi MSZ, że polskie służby nie pozwalają aktywistom, księżom ani posłom na przekazanie uchodźcom leków, wody i żywności. Dopytywała czy "nie jest mu wstyd" za to, że takie praktyki mają miejsce w "katolickim kraju".

- Wstyd mi, że w Polsce działa taka stacja jak państwa. Wstyd mi, że działają dziennikarze, którzy wspierają Aleksandra Łukaszenkę - odpowiedział Jabłoński.

d2l4t2s

Na pytanie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej o to, dlaczego w takim razie pojawia się jako gość w programach publicystycznych TVN24, odparł, że "chce dotrzeć do widzów" TVN24 z "informacją, jakie są fakty w rzeczywistości".

Po programie Paweł Jabłoński zamieścił serię wpisów na Twitterze. Polityk wskazał, że "w zeszłym tygodniu w 'Faktach' TVN można było zobaczyć materiały operacyjne służb granicznych białoruskiego reżimu."

"Jestem przekonany, że większość polityków, dziennikarzy, aktywistów w pełni zdaje sobie sprawę z charakteru operacji zaplanowanej przez Łukaszenkę. Tym bardziej godne potępienia są te ich działania, które tę operację wspierają. Warto o tym przypominać" - napisał Jabłoński na Twitterze.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l4t2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4t2s
Więcej tematów