Trwa ładowanie...

Ostra wymiana zdań na posiedzeniu komisji. Krajewski do Zembaczyńskiego: jest pan zwykłym chamem

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Jest więc dość ostro oceniany przez sejmowych kolegów. Na posiedzeniu komisji ds. Amber Gold usłyszał, że jest "zwyczajnym chamem".

Ostra wymiana zdań na posiedzeniu komisji. Krajewski do Zembaczyńskiego: jest pan zwykłym chamemŹródło: PAP
d1zhag3
d1zhag3

Podczas przesłuchania byłego funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego Zembaczyński postanowił przerwać prowadzącej obrady przewodniczącej Komisji Małgorzacie Wasserman. Zaczął dopytywać świadka o konkretne ustalenia służb w kwestii powiązań personalnych ludzi ze świata biznesu, polityki i wymiaru sprawiedliwości ws. Amber Gold.

Przewodnicząca komisji zwróciła uwagę, że znajdzie informacje na ten temat w dokumentach zdeponowanych w tajnej kancelarii Sejmu.

- Znajdzie tam pan różne plastyczne przedstawienia - dodał poseł PiS Jarosław Krajewski.

d1zhag3

- Chwileczkę pani przewodnicząca, chciałem poinformowac opinie publiczna, jak wygląda odtajnienia dokumentów służb - stwierdził niezrazony Zembaczyński, prezentując kopie dokumentów, w których tekst został dokładnie zamalowany czarnym pisakiem.

- Należy czytać całe dokumenty, a nie pojedyńcze strony - zwrócił mu uwagę poseł Krajewski.

- Ja przeglądałem te grafiki, tylko na nich mi pana brakowało - odparł Zembaczyński.

Ta uwaga wyprowadziła z równowagi posła PiS. - Jest pan zwyczajnym chamem - stwierdził. Dodał, że świadczy o tym nie tylko jego zachowanie podczas obrad komisji, ale także podczas występów w mediach.

- To proszę to zgłosić do komisji etyki - odparł Zembaczyński.

Poseł Brejza próbował nakłonić przewodniczącą komisji, by zwróciła uwagę posłowi Krajewskiemu. Ta jednak ucięła dyskusję i wróciła do przesłuchiwania świadka.

Witold Zembaczyński już po raz kolejny w ciagu kilku ostatnich dni usłyszał, że jest gorzkie słowa pod swoim adresem. Po tym, jak w TVP3 Opole skrytykował kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy, nazywając go "barachłem" i zarzucając mu, że robi politykę na swoim chorym dziecku, od chamów wyzwał go m.in. poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

d1zhag3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zhag3
Więcej tematów