Trwa ładowanie...
d31wqbr

Ostra riposta prezydenckiej minister. Polityk PO nie wiedział co odpowiedzieć

Niedzielne programy publicystyczne obfitują w pełne emocji wymiany zdań między politykami. Szef klubu PO Sławomir Neumann krytykował w Radiu Zet zmiany w sądownictwie przygotowywane przez PiS i prezydenta. Miał tego pecha, że kancelarię Andrzeja Dudy reprezentowała w programie Barbara Fedyszak-Radziejowska, znana z ciętego języka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. (Radio ZET, Fot: radio zet)
d31wqbr

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój pomysł na reformę Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Te dwa projekty to od tygodni jeden z głównych tematów. W porannym programie Radia Zet i Polsat News rozmawiano o ustawach i o obecnym stanie sądownictwa. Między innymi o I prezes Sądu Najwyższego. - Los przywódców rewolucji francuskiej powinien być dla nich przestrogą - powiedziała prof. Małgorzata Gersdorf podczas uroczystości samorządu prawniczego.

"Mord polskiej demokracji". Opozycja o reformie Sądu Najwyższego

- Ja myślę, że dobrze, gdyby pani prezes nie zajmowała się polityką - stwierdził Sławomir Neumann, szef klubu PO. - Bo to jej nie wychodzi i nie jest od tego. Jest od tego, żeby bronić niezależności i niezawisłości sądu - stwierdził polityk. Wtrąciła się dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, która doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie. - Jak to zrobić bez tej ustawy kadrowej? - spytała.

- Zmieniając procedury. Bo wy wierzycie w bolszewizm. W to, że kadry są najważniejsze. Wszystkie ustawy które robicie w tej dziedzinie są ustawami kadrowymi - mówił Neumann. - Przepraszam panie pośle, językiem "wy" mówiono do mnie przez kilkadziesiąt lat, wystarczy. Dobrze? - odpowiedziała dr Fedyszak-Radziejowska.

d31wqbr

Podziel się opinią

Share

d31wqbr

d31wqbr
Więcej tematów