Trwa ładowanie...
d37fzv8

Ostatnie wytyczne Kaczyńskiego dla prokuratorów

W środę, w ostatnim dniu urzędowania, minister sprawiedliwości Lech Kaczyński podpisał wytyczne dla prokuratorów dotyczące postępowania w przypadku przestępstw gospodarczych oraz naruszających ustawę o ochronie zwierząt.

Share
d37fzv8

O podpisaniu wytycznych poinformowała w czwartek Anna Kamińska, rzeczniczka ministra. W piśmie do prokuratorów Kaczyński przyznaje, że krytyka środków masowego przekazu co do egzekwowania przepisów karnych dotyczących przestępstw dokonywanych na zwierzętach w wielu przypadkach nie była pozbawiona racji. Poleca również prokuratorom, aby w tego rodzaju sprawach kierowali do sądu akty oskarżenia.

Stwierdza też, że duża częstotliwość tych przestępstw przemawia przeciwko umarzaniu tych spraw z powodu znikomego stopnia społecznej szkodliwości. Zwraca też uwagę, że w toku postępowania przygotowawczego należy współpracować z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz innymi organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt.

W sprawach gospodarczych zwrócił się do prokuratorów, aby przekazywali informacje służbom skarbowym w celu sprawdzenia źródeł pochodzenia majątku sprawców przestępstw. (aka)

d37fzv8

Podziel się opinią

Share
d37fzv8
d37fzv8
Więcej tematów