Trwa ładowanie...
d4lt4cu

Ostatni wywiad - co Lennon mówił 3 dni przed śmiercią?

Amerykańskie czasopismo "Rolling Stone" z okazji 30. rocznicy śmierci Johna Lennona przygotowało numer specjalny poświęcony twórcy The Beatles. Publikuje po raz pierwszy w całości trzygodzinny wywiad zarejestrowany na trzy dni przed śmiercią muzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatni wywiad - co Lennon mówił 3 dni przed śmiercią?
(AP)
d4lt4cu

"Nie uważam się za bóstwo. Nigdy nie sądziłem, że znam wszystkie odpowiedzi na pytania stawiane przez życie. Piszę piosenki i staram się odpowiadać na te pytania najszczerzej, jak potrafię. Ale wciąż wierzę w pokój, miłość i zrozumienie" - tak analizował swoją karierę John Lennon w rozmowie z dziennikarzem Jonathanem Cottem.

W wywiadzie Lennon wypowiada się między innymi na temat krytyki, jaką sformułowano przeciwko jego muzyce i życiu osobistemu po odejściu z The Beatles. "Chcą martwych bohaterów, jak Sid Vicious i James Dean" - powiedział Lennon. "A mnie nie interesuje bycie martwym bohaterem. Dlatego o nich zapominam" - mówił Lennon.

Trzy dni później - 8 grudnia 1980 roku wieczorem - został postrzelony przez Marka Davida Chapmana. Zmarł kilka minut później w szpitalu.

d4lt4cu

Podziel się opinią

Share
d4lt4cu
d4lt4cu
Więcej tematów