Trwa ładowanie...
d4lt1ce

Oskarżono go o planowanie zamachu na prezydenta. Trwa proces

Według ustaleń prokuratury Wojciech K. przez lata zgromadził znaczny arsenał materiałów wybuchowych i miał planować "zamach na konstytucyjne organy państwa". Oskarżony stanął przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech K. w latach 2014-2017 nabywał i gromadził substancje wybuchowe
Wojciech K. w latach 2014-2017 nabywał i gromadził substancje wybuchowe (Twitter)
d4lt1ce

Pierwsze informacje o procesie podało RMF24. "Początek procesu Wojciecha K. oskarżonego o planowanie zamachu na sejm, senat i prezydenta RP. Przez ponad dwa lata zgromadził ponad 300 kg materiałów wybuchowych i 25 sztuk broni. Na ławie oskarżonych jeszcze 3 osoby" - czytamy.

Z ustaleń prokuratury wynika, że zatrzymany w czerwcu 2016 roku Wojciech K. w latach 2014-2017 nabywał i gromadził substancje wybuchowe, przyrządy wybuchowe, a także substancje chemiczne, które "mogły być użyte do wyrobu materiałów wybuchowych i mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach" - podaje Prokuratura Krajowa.

d4lt1ce

Dzięki uzyskanemu w lutym 2015 roku pozwoleniu na broń palną Wojciech K. kupił i posiadał 25 jednostek broni różnego rodzaju i kalibru. W mieszkaniu Wojciecha K. ujawniono również receptury wytwarzania różnych materiałów wybuchowych oraz kilkadziesiąt egzemplarzy ulotek nawołujących do "wypowiedzenia posłuszeństwa" organom władzy.

Aktem oskarżenia objęto również mieszkańca Warszawy, który ma związek z posiadaniem amunicji bez wymaganego zezwolenia. Oskarżono także dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Jak wyjaśniała Prokuratura Krajowa, u jednego z nich ujawniono kilka nielegalnych jednostek broni palnej i liczną amunicję, a u drugiego amunicję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24 / TVN / WP

d4lt1ce

Podziel się opinią

Share

d4lt1ce

d4lt1ce
Więcej tematów