Trwa ładowanie...
d192wt4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Osiem nowych przypadków MERS w Korei Płd.

O ośmiu nowych przypadkach zachorowań wywołanych przez wirus MERS poinformowało w środę ministerstwo zdrowia Korei Południowej. Łączna liczba chorych wzrosła do 162. 19 osób zmarło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ok. 35 proc. zakażonych wirusem MERS umiera
Ok. 35 proc. zakażonych wirusem MERS umiera (PAP/EPA)
d192wt4

Wirusa MERS stwierdzono w Korei Południowej po raz pierwszy w maju u 68-letniego biznesmena, który powrócił z podróży na Bliski Wschód.

Wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome - Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej) jest podobny do wirusa SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome - Zespół Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej), który w latach 2002-2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc.

Wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest jednak znacznie wyższy niż u chorych na SARS. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, ok. 35 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Nie istnieje żadna szczepionka zwalczająca tego wirusa.

Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach, w tym kilku europejskich. Większość zachorowań odnotowano w Arabii Saudyjskiej - od 2012 roku zmarło tam 412 osób zakażonych tym wirusem.

d192wt4

Podziel się opinią

Share

d192wt4

d192wt4
Więcej tematów