Trwa ładowanie...
d3tog1r

Organy ścigania w szczecińskim gimnazjum

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w
Poznaniu Zofia Hrychorowicz po wizycie w szczecińskim gimnazjum
salezjańskim zdecydowała, by sprawę ewentualnych przecieków
podczas egzaminu sprawdziły organa ścigania.

Share
d3tog1r

Jak powiedział w poniedziałek Paweł Bartnik, koordynator OKE wraz z dyrektor Hryhorowicz odwiedzili gimnazjum, w którym jakoby miało dojść do przecieku. Koordynatora anonimowo poinformowała o fakcie matka jednego z uczniów.

Sprawdziliśmy wszystkie procedury i nie znaleźliśmy nieprawidłowości, począwszy do przechowywania kopert z pytaniami i skończywszy na samym egzaminie - powiedział Bartnik.

Dodał jednak, iż po rozmowie z uczniem szkoły częściowo się potwierdziły doniesienia jednego z lokalnych dzienników, który opisał sprawę. Uczniowie mogli znać zagadnienia poruszane w teście - wyjaśnił Bartnik.

W związku z tym istnieje podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. OKE postanowiła skierować sprawę do organów ścigania, by te sprawdziły, czy wszystko było w porządku - dodał. Sprawą ma zająć się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

d3tog1r

W przypadku potwierdzenia się informacji o przecieku zadań Centralna Komisja Egzaminacyjna w porozumieniu z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi może podjąć decyzję o częściowym lub całkowitym powtórzeniu egzaminu.

Zgodnie z prawem czas na podjęcie decyzji CKE ma do środy.

W ubiegły czwartek doniesienie o przecieku treści gimnazjalnych testów egzaminacyjnych złożyła do toruńskiej prokuratury Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku. (and)

d3tog1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tog1r
d3tog1r
Więcej tematów