Trwa ładowanie...

Organizator Narodowego Marszu Życia skarży się na TVP. Poszło o wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

Organizator niedzielnego Narodowego Marszu Życia złożył skargę do Narodowej Rady Mediów. Nie podoba mu się sposób, w jaki TVP w głównym wydaniu "Wiadomości" zrelacjonowała przebieg marszu.

Organizator Narodowego Marszu Życia skarży się na TVP. Poszło o wystąpienie Jarosława KaczyńskiegoŹródło: East News, fot: Piotr Molecki/East News
d2m8lqx
d2m8lqx

Paweł Kubala, członek Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, organizatora niedzielnego marszu, poinformował na swoim profilu na Twitterze, że do Narodowej Rady Mediów złożono skargę na TVP. Dotyczy ona sposobu, w jaki zrelacjonowano jego przebieg.

O co chodzi? Organizatorom imprezy nie spodobał się fakt, że w materiale nie poinformowano o deklaracji Narodowego Marszu Życia, w której wezwano władze m.in. do wyraźnego umocnienia prawa do życia w polskim ustawodawstwie i przyjęcia społecznego projektu "Zatrzymaj aborcję". Nie wykorzystano także nagranych przed imprezą wypowiedzi organizatorów marszu.

Z zaprezentowanej w "Wiadomościach" relacji odnieść można było wrażenie, że w Warszawie protestowano jedynie przeciwko przyjętej przez prezydenta stolicy Deklaracji LGBT+. Fakt ten podkreślała grafika z wypowiedzią wiceprezydenta stolicy, Pawła Rabieja o "przyzwyczajaniu" społeczeństwa do związków partnerskich, by później wprowadzić adopcję dzieci przez pary homoseksualne oraz badania opinii społecznej wykonane na zlecenie "Wiadomości" na ten temat.

d2m8lqx

Ostatnim elementem materiału był fragment wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z sobotniej konwencji PiS w Wieluniu. - Trzeba bronić polskiej rodziny. Trzeba jej bronic z pełną determinacją, a nawet więcej powiem, z zaciekłością. Bo to jest zagrożenie cywilizacyjne, wcale nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy - mówił Kaczyński.

"Dlaczego wyeksponowano liderów środowisk, które z marszem nie miały nic wspólnego i nigdy podobnych marszów nie organizowały?" - pytają w skardze do Rady Mediów Narodowych organizatorzy niedzielnej imprezy w Warszawie. "To ma być rzetelne dziennikarstwo?" - dodają. Autor postu wskazuje zaś wprost, że chodzi właśnie o lidera PiS, "partii, która dotąd nie zrealizowała postulatów marszu".

Założycielem Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego jest europoseł Marek Jurek. W jego komitecie organizacyjnym zasiada m.in. prof. Bogdan Chazan, a w Radzie Renata Szopa ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Joanna Banasiuk z Instytutu Ordo Iuris, dr Paweł Wosicki - prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia czy poseł Jan Klawiter.

W grudniu ubiegłego roku Kongres powołał do życia Akcję Wyborczą Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, deklarując chęć wystawienia kandydatów w wyborach do europarlamentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8lqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m8lqx
Więcej tematów