Trwa ładowanie...
d1v5bo1

Ordo Iuris składa skargę na TVN. "Program szydził z religii katolickiej i ludzkiego życia"

Ordo Iuris zarzuca "Fabryce Patriotów" nieprzestrzeganie zasad etyki oraz obowiązującego prawa. W opinii instytutu program obraża Polaków, a KRRiT powinna zareagować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ordo Iuris domaga się reakcji KRRiT ws. programu TVN
Ordo Iuris domaga się reakcji KRRiT ws. programu TVN (Agencja Gazeta)
d1v5bo1

Stacja bardzo promowała swoje widowisko. Jednak widzowie byli nim mocno zawiedzeni i ocenili, że spektakl bazował na prostackich żartach. Po jego emisji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierowano 11 skarg indywidualnych. Co ważne, program nie był sukcesem i obejrzało go 851 tys. widzów.

Skargę do KRRiT złożył też instytut Ordo Iuris, który jest przede wszystkim znany z walki o zaostrzenie przepisów umożliwiających przerywanie ciąży. Jeden z projektów instytutu zakładał karanie kobiet za aborcję.

Według instytutu "program zawierał przede wszystkim szyderstwa z tożsamości historycznej Polaków, z religii katolickiej oraz z wartości etycznych dotyczących aborcji i życia ludzkiego".

d1v5bo1

W "Fabryce Patriotów" autorstwa "Pożaru w Burdelu" kpiono z m.in. programu 500+ oraz tradycyjnych wartości. Żartowano też z mediów: niektórych gwiazd TVN i TVP, niedawnej kary nałożonej na TVN przez KRRiT oraz obecności muzyki disco polo w TVP. W spektaklu pojawiła się piosenka śpiewana przez "Wandę, przyjaciółkę papieża" czy piosenka martwego płodu występującego wspólnie z prof. Chazanem.

Zobacz także: Były prezydent miażdzy Macierewicza. „Mówi bzdury. Powinien zamilknąć"

Jak podkreśla Ordo Iuris, "program w skandaliczny sposób uderza także w szereg osób publicznych m.in. w Premiera Mateusza Morawieckiego, prof. Bogdana Chazana czy Wandę Półtawską, co można uznać za rażące naruszenie dóbr osobistych tych właśnie osób".

Według instytutu, "Fabryka Patriotów" od początku miała być "jednoznacznie kontrowersyjna", a nagranie programu wcześniej świadczy o "celowości tak obraźliwego przekazu przez producentów widowiska". Ordo Iuris domaga się reakcji KRRiT.

d1v5bo1

Podziel się opinią

Share

d1v5bo1

d1v5bo1
Więcej tematów