Trwa ładowanie...

Opublikował zdjęcie Petru i Schmidt. Teraz dostał pracę w TVP

Radosław Poszwiński, który opublikował na Twitterze zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt lecących na Maderę, będzie pracował w tvp.info. Jego zatrudnienie potwierdził szef portalu Samuel Pereira.

Share
Opublikował zdjęcie Petru i Schmidt. Teraz dostał pracę w TVP
Źródło: twitter.com/bogdan607
d210gjq

Fotografia rozpowszechniona na początku stycznia 2017 przez Poszwińskiego wywołała sporo zamętu w szeregach opozycji. Politycy wylecieli bowiem na portugalską wyspę w momencie, gdy ich partyjni koledzy protestowali w Sejmie przeciwko zmianom w organizacji pracy dziennikarzy w polskim parlamencie. Sytuację pogorszyły niespójne tłumaczenia Petru i Schmidt, którzy nie potrafili ustalić, czy ich wyjazd miał charakter służbowy, czy prywatny.

Radosław Poszwiński stwierdził później, że jest zadowolony z tego, jak potoczyła się sprawa posłów Nowoczesnej.

"Ja nie mam skrupułów walczyć totalnie z totalną opozycją" - napisał na Twitterze. W innym wpisie dodał, że fotografia była ogólnodostępna i "każdy mógł ciągnąć temat, żeby zatopić balcerowiczów".

Zobacz też: "Holecką poniosło w wywiadzie. Twarz propagandy"

@bogdan607, jak podpisany jest na Twitterze Poszwiński, zamieścił na portalu ponad 200 tys. wpisów, a jego konto obserwuje 10 tys. użytkowników. W rozmowie z press.pl redaktor naczelny tvp.info Samuel Pereira potwierdza zatrudnienie nowego pracownika, tłumacząc, że będzie "dobrym transferem".

Radosław Poszwiński w twitterowych wpisach przedstawiał się jako "emigrant" i "magazynier". Nowy pracownik TVP ma jednak również doświadczenie medialne - od 2016 roku publikuje w serwisie Presspolityka.pl.

Źródło: press.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d210gjq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d210gjq
d210gjq
Więcej tematów