Trwa ładowanie...

Opozycja syryjska zadowolona z ataku USA. Mnożą się komentarze

Atak USA w Syrii to wiadomość numer 1 na całym świecie. Syryjska opozycja wydała oświadczenie w tej sprawie. W komentarzach porównuje się Trumpa do Obamy w kwestii Syrii.

Share
Opozycja syryjska zadowolona z ataku USA. Mnożą się komentarze
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d1gq7g0

Główna koalicja syryjskiej opozycji z zadowoleniem przyjęła w piątek atak przeprowadzony w nocy na bazę syryjskich sił rządowych na wschodzie kraju. Wyraziła nadzieję, że USA powstrzymają stosowanie przez reżim w Damaszku "zakazanej na świecie broni".

W oświadczeniu opublikowanym w kontrolowanych przez opozycję mediach Syryjska Koalicja Narodowa podkreśliła, że amerykański atak na bazę Szajrat w prowincji Hims kładzie kres okresowi "bezkarności" i powinien być "zaledwie początkiem".

W komentarzach wrze

Mnożą się komentarze na temat działania Trumpa. Porównuje się go też do Obamy, który nie zdecydował się zaatakować w Syrii.

Przypominają 2013 rok

W komentarzach zwraca się tez uwagę na jedną rzecz - słowa Trumpa z 2013 roku. Apelował wtedy do Obamy, by nie interweniował w Syrii.

W nocy z czwartku na piątek USA dokonały ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk. Była to odpowiedź na wtorkowy atak chemiczny na opanowane przez rebeliantów miasto Chan Szajchun, o który Stany Zjednoczone oskarżyły reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

d1gq7g0

Podziel się opinią

Share
d1gq7g0
d1gq7g0
Więcej tematów