Trwa ładowanie...
d25620h

Opozycja pyta marszałka Sejmu, jak ukarze posła Jarosława Kaczyńskiego

Posłowie PO chcą się dowiedzieć, jaką karę marszałek Marek Kuchciński ma zamiar wymierzyć prezesowi swojej partii za zabranie głosu "bez żadnego trybu".
Share
Opozycja pyta marszałka Sejmu, jak ukarze posła Jarosława Kaczyńskiego
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d25620h

18 lipca podczas burzliwego drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, prezes PiS Jarosław Kaczyński wkroczył nagle na mównicę sejmową. Gdy marszałek Sejmu zapytał się w jakim trybie chce wystąpić, wzburzony prezes PiS odparł "bez żadnego trybu". Potem z mównicy popłynęły mocne słowa i oskarżenia skierowane w stronę posłów opozycji.

Layer 1

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go! Zamordowaliście go! Jesteście kanaliami!

Jarosław Kaczyński, wystąpienie "bez żadnego trybu" podczas 46. posiedzenia Sejmu

W sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego, a także nawiązującej do nich wypowiedzi posłanki Krystyny Pawłowicz podczas Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wpłynęło do warszawskiej prokuratury okręgowej łącznie sześć zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Wszystkie zostały złożone przez osoby prywatne. Zawiadomienia nie złożył ani jeden poseł.

d25620h

Przeczytaj także: Marszałek ukarał posłów za protest w Sejmie

Czy to oznacza, że posłowie opozycji mają zamiar podarować prezesowi PiS jego słowa? Nie wiadomo. Na razie dwoje posłów PO, Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk, zwróciło się z pytaniem do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o informację "jaką karą finansowa zostanie obciążony Poseł Jarosław Kaczyński za wtargnięcie na mównicę sejmową i tym samym złamanie regulaminu Sejmu".

Posłuchaj ostrych słów prezesa PiS do opozycji

Posłowie chcą się także dowiedzieć, jakie konsekwencje zostana wobec niego wyciągnięte za zwrócenie się do posłów "słowami powszechnie uznawanymi za niestosowne i obraźliwe".

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów