Trwa ładowanie...
d1s819n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opozycja chce zwołania na piątek posiedzenia komisji ds. UE ws. decyzji KE

• Przedstawiciele wszystkich klubów opozycyjnych zwrócili się o zwołanie na piątek posiedzenia sejmowej komisji ds. UE
• Opozycja chce, by rząd poinformował, jakie ewentualne kroki podejmie ws. ogłoszonego w środę stanowiska Komisji Europejskiej
• Krzysztof Truskolaski (Nowoczesna): czy to prawda, że pani premier Beata Szydło rozmawiała z wiceszefem KE Fransem Timmermansem, co tak naprawdę ustalili?
• O spotkaniu dowiedziała się w środę PAP z dwóch źródeł w Brukseli
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans i Beata Szydło w styczniu w PE
Frans Timmermans i Beata Szydło w styczniu w PE (PAP/EPA, Fot: Patrick Seeger)
d1s819n

KE dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju.

O wniosku, który posłowie opozycji skierowali do szefowej sejmowej komisji ds. UE Izabeli Kloc (PiS) poinformowali na wspólnej konferencji prasowej: Agnieszka Pomaska (PO), Andżelika Możdżanowska (PSL) i Krzysztof Truskolaski (Nowoczesna).

- Złożyliśmy wniosek o nadzwyczajne i pilne zwołanie posiedzenia komisji ds. Unii Europejskiej. Chcemy, żeby to posiedzenie odbyło się najpóźniej do piątku - powiedziała Pomaska. Jak dodała, celem obrad komisji miałaby być informacja rządu na temat tego, jakie działania zamierza podjąć w związku ze środowym stanowiskiem KE.

d1s819n

- My nie mamy wiedzy na ten temat - mamy wrażenie, że polski rząd toczy jakąś grę z Komisją Europejską, a także z polskimi parlamentarzystami. Oczekujemy w trybie pilnym takiej informacji - podkreśliła posłanka Platformy. Zadeklarowała, że opozycja jest gotowa, by pracować 24 godziny na dobę, tak by do poniedziałku "naprawić" sytuację wokół TK. - Chcemy silnej pozycji Polski w UE, na świecie i nie pozwolimy PiS tego odebrać, stąd taki wniosek - dodała Pomaska.

Krzysztof Truskolaski chciałby się dowiedzieć na jakim etapie są obecnie rozmowy rządu z Komisją Europejską. - Czy to prawda, że pani premier Beata Szydło rozmawiała z wiceszefem KE Fransem Timmermansem, co tak naprawdę ustalili i czy do poniedziałku 23 maja tak, jak zapowiedziała KE, spór o TK zostanie w Polsce rozwiązany? - dodał poseł Nowoczesnej.

Andżelika Możdżanowska przekonywała, że do poniedziałku jest jeszcze czas, by znaleźć rozwiązanie sporu wokół TK. - Dzisiaj wojna domowa Polakom nie służy, zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej - podkreśliła posłanka PSL.

Według Pomaski, pod wnioskiem o zwołanie posiedzenia Komisji ds. UE podpisało 18 posłów opozycji: PO, PSL, Nowoczesnej i Kukiz'15.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapewniał, że rząd jest w dialogu z Komisją Europejską. Zależy nam na tym - mówił rzecznik - żeby doprowadzić do rozwiązań legislacyjnych, które będą satysfakcjonujące dla opozycji i dla KE.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów