Trwa ładowanie...

Opozycja będzie protestować, więc... TVP wyemituje "Pucz"

Na niedzielne popołudnie zapowiedziano protesty opozycji, związane z ostatnimi działaniami partii rządzącej. Zarządzana przez Jacka Kurskiego TVP poprzedzi manifestacje emisją "Puczu". Dokumentu poświęconego okupowaniu sejmowej mównicy przez polityków PO i Nowoczesnej w grudniu ubiegłego roku.

Opozycja będzie protestować, więc... TVP wyemituje "Pucz"Źródło: PAP
d14po4e

Przedstawiciele Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej wezmą udział w niedzielnych manifestacjach. Protesty wywołało przegłosowanie przez PiS ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i złożenie ustawy o Sądzie Najwyższym. Opozycja zarzuca partii rządzącej upolitycznienie sądownictwa. Tymczasem odpowiedź na manifestacje opozycji przygotował już Jacek Kurski.

O godz. 14:00, tuż przed rozpoczęciem protestów, TVP Info wyemituje dokument "Pucz". Film opowiada o okupowaniu przez opozycję mównicy sejmowej na przełomie grudnia i stycznia. W zdarzeniu brali udział politycy PO i .N, a doszło do niego po odebraniu głosu Michałowi Szczerbie. To kolejny w krótkim czasie seans filmu. Wyemitowano go także w sobotę o godz. 23:50. Dokument był krytykowany za stronnicze przedstawienie zdarzeń w Sejmie.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl zmiana w ramówce musiała zostać podjęta nagle. Nie uwzględniono jej bowiem w programie kanału. To kolejny przypadek nagłej zmiany ramówki. Wcześniej wyemitowano m. in. dokumenty "Eugenika" (w czasie protestów przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego) czy "TW Bolek" (po odnalezieniu teczki TW Bolka w mieszkaniu Czesława Kiszczaka).

Zobacz także: Dlaczego TVP podała nieprawdę o polskim filmie "Dwie korony"?

d14po4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14po4e
Więcej tematów