Trwa ładowanie...
d2a1bwm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opóźnienia samolotów w Londynie

Starty i lądowania samolotów w największym brytyjskim porcie lotniczym Londyn-Heathrow zostały wznowione po przerwie spowodowanej awarią techniczną w brytyjskim centrum kontroli ruchu powietrznego - poinformował zarząd portu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opóźnienia samolotów w Londynie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2a1bwm

"Samoloty odlatują obecnie i przylatują. Prosimy o sprawdzenie statusu własnego lotu przed przybyciem do portu lotniczego" - głosi umieszczony na Twitterze komunikat zarządu Heathrow. Ruch samolotów wznowiono także na innym londyńskim lotnisku Luton.

Kontrola ruchu powietrznego poinformowała, że w ciągu kilku najbliższych godzin wszystkie elementy jej infrastruktury wznowią normalną pracę.

Do awarii technicznej doszło w centrum kontroli ruchu powietrznego w Swanwick w południowej Anglii. Według europejskiej agencji kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol zawiódł tam komputer.

Awaria zakłóciła działalność wszystkich londyńskich lotnisk, w tym drugiego co do wielkości brytyjskiego portu lotniczego Gatwick, gdzie na pewien czas wstrzymano starty. Normalnie funkcjonowało natomiast przez cały czas trzecie co do wielkości brytyjskie lotnisko w Manchesterze.

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów