Trwa ładowanie...

Opóźnienia samolotów w Londynie

Starty i lądowania samolotów w największym brytyjskim porcie lotniczym Londyn-Heathrow zostały wznowione po przerwie spowodowanej awarią techniczną w brytyjskim centrum kontroli ruchu powietrznego - poinformował zarząd portu.

Share
Opóźnienia samolotów w Londynie
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d41tn7p

"Samoloty odlatują obecnie i przylatują. Prosimy o sprawdzenie statusu własnego lotu przed przybyciem do portu lotniczego" - głosi umieszczony na Twitterze komunikat zarządu Heathrow. Ruch samolotów wznowiono także na innym londyńskim lotnisku Luton.

Kontrola ruchu powietrznego poinformowała, że w ciągu kilku najbliższych godzin wszystkie elementy jej infrastruktury wznowią normalną pracę.

d41tn7p

Do awarii technicznej doszło w centrum kontroli ruchu powietrznego w Swanwick w południowej Anglii. Według europejskiej agencji kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol zawiódł tam komputer.

Awaria zakłóciła działalność wszystkich londyńskich lotnisk, w tym drugiego co do wielkości brytyjskiego portu lotniczego Gatwick, gdzie na pewien czas wstrzymano starty. Normalnie funkcjonowało natomiast przez cały czas trzecie co do wielkości brytyjskie lotnisko w Manchesterze.

d41tn7p

Podziel się opinią

Share
d41tn7p
d41tn7p
Więcej tematów