Trwa ładowanie...

Opolskie. Student z zarzutami znieważenia głowy państwa

Jest zarzut publicznego znieważenia głowy państwa dla studenta, który w internecie zamieścił wpis o prezydencie Andrzeju Dudzie. Zdaniem prokuratury rejonowej w Strzelcach Opolskich treść była obraźliwa.

Share
Opolskie. Student z zarzutami znieważenia głowy państwaŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
dxhfit7

Wpis na Facebooku dotyczył wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Strzelcach Opolskich jesienią ubiegłego roku. Wyjątkowo obraźliwe słowa przeplatały się w nim z wątkiem antysemickim - wyjaśnia serwis nto.pl, zastrzegając, że liczba wulgaryzmów uniemożliwia publikację wpisu. Dopiero kilka miesięcy później policję zawiadomił mieszkaniec Opolszczyzny, który natrafił na tekst na profilu "Spotted: Strzelce Opolskie".

- W wyniku działań śledczy ustalili, że wpis dokonano za pośrednictwem fikcyjnego konta założonego na nieistniejącą osobę. Mimo to zidentyfikowano sprawcę. Jest nim student mieszkający w okolicach Strzelec Opolskich - relacjonuje Maciej Hankus z prokuratury rejonowej w tym mieście.

dxhfit7

Dodaje, że student przyznał się do winy i wyraził skruchę. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o ostatecznej formie zakończenia sprawy. - Nie chcę wyprzedzać faktów. Jest kilka możliwości - np. dobrowolne poddanie się karze, ale - jak powiedziałem - za wcześnie na tego typu informacje - zastrzega prokurator.

Sprawa trafi do Sądu Okręgowego w Opolu do końca kwietnia.

dxhfit7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhfit7
Więcej tematów