Trwa ładowanie...

Opolskie. Proboszczowie z koronawirusem. Apel sanepidu

Koronawirus w Polsce. Dwóch księży na terenie powiatu nyskiego otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dlatego tamtejszy sanepid apeluje do parafian, aby zachowali czujność i monitorowali swój stan zdrowia w najbliższym czasie.

Share
Opolskie. Proboszczowie z koronawirusem
Opolskie. Proboszczowie z koronawirusemŹródło: PAP
d1tf9n9

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nysie apeluje do wiernych z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie oraz parafii pw. Narodzenia NMP we Włodarach oraz Rynarcicach, aby uważnie przyglądali się swojemu stanu zdrowia. Powód? Proboszczowie tych parafii otrzymali pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

W przypadku pierwszej parafii ogłoszenie dotyczy szczególnie tych osób, które miały kontakt z księdzem pomiędzy 23 września a 2 października. W wypadku drugiej parafii narażeni są wierni, którzy widzieli się z kapłanem między 21 a 30 września.

d1tf9n9

2 października Rada Konferencji Biskupich Europy ogłosiła, że do tej pory na całym kontynencie z powodu epidemii COVID-19 zmarło 400 księży. Kapłani są narażeni na zakażenie koronawirusem nie tylko ze względu na kontakt z wiernymi. Dla księży w Kościele Katolickim zagrożenie może stanowić moment wręczania Komunii Świętej podczas Mszy.

Do tej pory Konferencja Episkopatu Polski zalecała podawanie Eucharystii doustnie. Pandemia koronawirusa zmieniła ten zwyczaj. W sobotę KEP wydał oświadczenie, w którym zawiadomił, że nie ma nic złego w podawaniu Komunii "na rękę".

Koronawirus w Kościołach. Komentarz rzecznika Episkopatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tf9n9

Podziel się opinią

Share
d1tf9n9
d1tf9n9
Więcej tematów