Trwa ładowanie...
d278yzz
Portal Samorządowy
andrzej buła

Opolskie. Marszałek Andrzej Buła podsumowuje kadencję i odpowiada na zarzuty PiS

Odpowiadamy na frustrację i kompleksy lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucając nam niezrealizowanie obietnic, sami pokazują, że nie potrafią wybudować kilometra drogi krajowej czy zadbać o zabezpieczenia przeciwpowodziowe - mówił opolski marszałek Andrzej Buła podsumowując ostatnie lata rządów w regionie.
Share
Opolskie. Marszałek Andrzej Buła podsumowuje kadencję i odpowiada na zarzuty PiS
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Roman Rogalski
d278yzz
  • Marszałek Andrzej Buła zainaugurował podsumowanie ostatnich lat pracy samorządu województwa opolskiego.
  • Zapowiedział spotkania tematyczne, na których będą prezentowane efekty działań samorządu.
  • Buła odniósł się do zarzutów członków PiS, którzy mówią o zastoju w rozwoju województwa.

Marszałek Buła podsumowując ostatnie cztery lata odniósł się do wypowiedzi lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości nt. niezrealizowanych przez samorząd województwa obietnic.

- Odpowiadamy na frustrację i kompleksy lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucając nam niezrealizowanie obietnic, sami pokazują, że nie potrafią wybudować kilometra drogi krajowej czy zadbać o zabezpieczenia przeciwpowodziowe - mówił marszałek Andrzej Buła na konferencji.

d278yzz

Gospodarz województwa zapowiedział, że do zakończenia kampanii wyborczej, do wszystkich powiatów województwa opolskiego zawitają kandydujący do sejmiku, którzy będą prezentować dokonania ostatnich 12 lat, a szczególnie ostatniej kadencji. Pokazał również dwutomowy „Raport prawd i dokonań”, który zawiera najważniejsze inwestycje i projekty, jakie zrealizowano w ostatniej kadencji samorządu.

Wicemarszałek Roman Kolek, odpowiedzialny za służbę zdrowia, odpowiadając na jeden z zarzutów PiS podkreślał, że rehabilitacja dziecięca w województwie się rozwija. Przypomniał, że samorząd województwa sprzedał będący w fatalnym stanie technicznym budynek sanatorium w Suchym Borze i „Aleksandrówkę” w Jarnołtówku.

- Ośrodki rehabilitacji dziecięcej straciły kontrakt. Nie przedłużył go Narodowy Fundusz Zdrowia. Pani poseł PiS Katarzyna Czochara uczestniczyła w procedurach i widziała nasz wysiłek. Jako zarząd województwa opolskiego lobbowaliśmy w Ministerstwie Zdrowia, aby rehabilitacja dziecięca była finansowana na takim samym poziomie jak rehabilitacja dorosłych. To się nie udało – mówił Roman Kolek.

d278yzz

Marszałek Andrzej Buła przypomniał zaś, że poseł Katarzyna Czochara obiecała na te ośrodki 5 milionów złotych. - Ostatecznie koleżanki i koledzy posłanki zabrali te pieniądze i rozdali sobie na nagrody – stwierdził marszałek.

Członkowie zarządu województwa podkreślali, że wydatki na analizy naukowe i ekonomiczne dotyczące potrzeby utworzenia Specjalnej Strefy Demograficznej nie uszczupliły wydatków na konkretne Działania na ten cel (co zarzucają władzom wojewódzkim działacze PiS).

- To były pieniądze z zewnątrz, w projektu, właśnie na ten cel przeznaczone. To były 3 miliony złotych, dzięki którym dziś, w ramach programu „Opolskie dla rodziny”, realizowane są konkretne projekty, m.in. dotyczące bezpłatnej pomocy dla całych rodzin. Już półtora miliarda złotych zaangażowane jest w takie działania w całym regionie – tłumaczył marszałek Buła.

Szymon Ogłaza, odpowiedzialny za drogi wojewódzkie stwierdził, że rząd PiS, który zarządza drogami krajowymi, nie zrealizował do tej pory żadnej poważnej inwestycji na tych drogach w województwie opolskim. Jak mówił, najważniejsze budowy i przebudowy w regionie właśnie odbywają dzięki inicjatywie i pieniądzom urzędu marszałkowskiego.

d278yzz

Autor: pt

Zobacz także: Grzegorz Schetyna wycofuje się rakiem ze słów o Tusku

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d278yzz

Podziel się opinią

Share
d278yzz
d278yzz
Więcej tematów