Trwa ładowanie...
dtkyhi6
opole
29-05-2002 11:05

Opolski festiwal po raz 39

W środę w Opolu rozpoczyna się oficjalnie 39. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Impreza potrwa 2 dni. Podobnie jak w ub.r., nie zabraknie koncertów: "Debiuty" imienia Anny Jantar, "Premiery" i "Super Jedynki" z plebiscytem telewidzów. Gwiazdami festiwalu mają być Budka Suflera, Zbigniew Hołdys, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Stachursky i Brathanki. We wtorek odbyły się koncerty muzyki hip-hopowej i klubowej.

dtkyhi6
dtkyhi6

W środę na scenie przy placu Wolności wystąpią debiutanci. Rzecznik festiwalu Anna PopekPopek powiedziała, że w rozpoczynającym się w amfiteatrze o 20.00 koncercie premier weźmie udział 11 zespołów. Koncert będzie, jej zdaniem, bardzo dobry, gdyż wystąpią na nim zarówno znani wykonawcy, jak i artyści dopiero rozpoczynający karierę.

Dwie godziny później rozpocznie się koncert "Seriale, polskie seriale", na którym ma zostać przedstawiona historia polskiej telewizji, widziana przez pryzmat piosenek i melodii z seriali. Będzie też można posłuchać najsłynniejszych serialowych przebojów. W czwartek, w ostatnim dniu festiwalu, o 20.00 rozpocznie się dwuczęściowy koncert "Super Jedynki". (miz)

dtkyhi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtkyhi6
Więcej tematów