Trwa ładowanie...
diopkq3

Opole 2001: Brathanki i Ich Troje laureatami premier


Zespoły "Brathanki" i "Ich Troje" odebrały w piątek - w wypełnionym po brzegi opolskim amfiteatrze nagrody w Konkursie Premier festiwalu opolskiego. "Brathanki" wygrały w ocenie jury; "Ich Troje" - to laureaci nagrody publiczności.

diopkq3
diopkq3

"W kinie w Lublinie kochaj mnie" - to zdaniem jury złożonego z przedstawicieli telewizji najlepsza premierowa piosenka zgłoszona do konkursu. Zespół odebrał za nią statuetkę Karolinki.

Widzowie głosujący w systemie audiotele przyznali swoją nagrodę zespołowi "Ich Troje" za piosenkę "Powiedz". Prawdziwy aplauz wzbudził występ "Teatru Jednego Mima" Ireneusza Krosnego wraz z kwartetem smyczkowym "Grupa Mo-Carta". Było to jednak tylko preludium do recitalu gwiazdy koncertu - Ryszarda Rynkowskiego. Wokalista udowodnił, że Grand Prix za całokształt twórczości, jaką odbierze podczas koncertu "Super jedynki", otrzymał najzupełniej zasłużenie.

Po pierwszej, konkursowej, części koncertu widzów w amfiteatrze i przed telewizorami bawili satyrycy występujący w Kabaretonie, m.in. Krzysztof Piasecki, kabaret RAK, Jerzy Kryszak, Rudi Schuberth i Marcin Daniec. (as)
Zobacz także:
strony festiwalu

diopkq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diopkq3
Więcej tematów