Trwa ładowanie...
duuh4oe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Operacja przeciwko separatystom w rejonie Kramatorska

Armia ukraińska kontynuuje działania przeciwko prorosyjskim separatystom w rejonie Kramatorska, na wschodzie Ukrainy - poinformował nad ranem minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Operacja przeciwko separatystom w rejonie Kramatorska
(AFP)
duuh4oe

"Aktywna faza operacji jest kontynuowana od świtu. Nie zatrzymujemy się" - napisał Awakow na Facebooku.

Dodał, że siły ukraińskie opanowały wieżę telewizyjną w Kramatorsku, położonym niedaleko opanowanego przez separatystów Słowiańska.

W nocy z piątku na sobotę szef ministerstwa obrony Ukrainy gen. Mychajło Kowal poinformował, że okrążeni przez siły antyterrorystyczne separatyści prorosyjscy w Słowiańsku na wschodzie kraju poprosili o negocjacje z władzami w Kijowie.

duuh4oe

- Czując, że krąg wokół nich się zaciska, terroryści wyrazili gotowość do negocjacji, ale strona ukraińska może to rozpatrywać tylko pod jednym warunkiem: całkowitego wstrzymania działalności terrorystycznej i wydania dywersantów, którzy brali bezpośredni udział w ciężkich przestępstwach - powiedział minister.

W piątek w Odessie w starciach na ulicach pomiędzy zwolennikami jedności Ukrainy a uzbrojonymi prorosyjskimi demonstrantami zginęły cztery osoby, aby wiele zostało rannych.

Do starć doszło, gdy kilkuset prorosyjskich demonstrantów, w kaskach i uzbrojonych w pałki i broń palną, zaatakowało idący przez centrum miasta pochód złożony z ok. 1500 zwolenników władz w Kijowie. W czasie walk w Odessie rzucano płytami chodnikowymi, koktajlami Mołotowa i ładunkami wybuchowymi. Według agencji Interfax-Ukraina milicja zatrzymała ponad 130 osób.

Tego samego dnia w pożarze w siedzibie związków zawodowych w mieście w pożarze zginęło 31 osób. Według mediów gmach był sztabem sił prorosyjskich i najprawdopodobniej został podpalony przez kibiców klubów piłkarskich z Odessy i Charkowa. Wcześniej spalone zostało miasteczko namiotowe zwolenników separatyzmu na placu Kulikowe Pole.

Łącznie w piątek w Odessie rannych zostało ponad 200 osób, w tym 22 milicjantów.

W mieście od 3 do 5 maja ogłoszono żałobę.

duuh4oe

Podziel się opinią

Share

duuh4oe

duuh4oe
Więcej tematów