Trwa ładowanie...

Operacja antyterrorystyczna we Włoszech. Zatrzymano trzy osoby

• Akcję przeprowadzono w Apulii i w Mediolanie • Zatrzymano dwóch Afgańczyków i Pakistańczyka, którzy mieli planować zamachy terrorystyczne w Rzymie, Bari i Londynie • Jeden z mężczyzn jako miejsce pobytu ma wpisany ośrodek dla osób ubiegających się o azyl • Policja wciąż poszukuje dwóch innych Afgańczyków
Share
Jeden z zatrzymanych Afgańczyków Hakim Nasiri
Jeden z zatrzymanych Afgańczyków Hakim NasiriŹródło: PAP, Fot: ITALIAN POLICE CAARIBINIERI
d41oeya

Operację antyterrorystyczną przeprowadzili karabinierzy na wniosek specjalnej prokuratury do walki z mafią i terroryzmem. Do aresztu w Bari pod zarzutem międzynarodowego terroryzmu i pomocy w organizowaniu nielegalnej imigracji trafili migranci afgańscy w wieku 23 i 29 lat. W Mediolanie zatrzymano zaś 24-letniego Pakistańczyka, mieszkającego na stałe w Apulii.

Jeden z Afgańczyków jako miejsce pobytu ma wymieniony w dokumentach ośrodek dla osób ubiegających się o azyl i podobnie jak drugi zatrzymany ma specjalny status przyznający ochronę humanitarną.

Według śledczych cała piątka "wydaje się wysoce niebezpieczna". W ich telefonach znaleziono zdjęcia rzymskiego Koloseum i Circus Maximus, lotniska, portu i hipermarketu w Bari oraz luksusowych obiektów w Londynie. Śledczy uważają, że mogły to być potencjalne cele zamachu. Prowadzący dochodzenie są przekonani o tym, że zdjęcia te nie mają żadnej wartości turystycznej, lecz są wynikiem obserwacji tych miejsc.

Ponadto u zatrzymanych znaleziono zdjęcia talibów i broni, a także materiały propagandowe islamskich radykałów.

Dochodzenie zostało wszczęte w grudniu zeszłego roku, kiedy karabinierzy zostali wezwani do hipermarketu w Bari, gdzie zauważono czterech filmujących ten obiekt cudzoziemców.

d41oeya

Podziel się opinią

Share
d41oeya
d41oeya
Więcej tematów