Trwa ładowanie...
d28chya

ONZ zaniepokojona zdrowiem dzieci i młodzieży
Co piąte dziecko na świecie ma problemy psychiczne albo problemy z zachowaniem - alarmują Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i ONZ-owski Fundusz na rzecz Dzieci (UNICEF).

Share
d28chya

Obie agendy ONZ ostrzegają, że jeżeli teraz nie zostaną podjęte odpowiednie działania na rzecz poprawy sytuacji, kłopoty ze zdrowiem psychicznym dzieci mogą doprowadzić do poważnych problemów w publicznej opiece zdrowotnej w przyszłości.

Winą za ten stan obarczają przemiany społeczne i gospodarcze oraz ubóstwo.

Dzieci, które dorastają na terenach objętych wojną są najbardziej zagrożone, jednak eksperci ostrzegają, że również w krajach takich jak Wielka Brytania dzieci są mało odporne.

d28chya

Raport WHO i UNICEF wskazuje na wzrost przypadków depresji i samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Dzieci cierpiące na depresję są bardziej narażone na inne choroby. Zaburzenia tego typu są na czwartym miejscu wśród głównych przyczyn chorób i upośledzeń. Prawdopodobnie do 2020 r. znajdą się na drugim miejscu.

Najbardziej niepokojąca jest sytuacja nastolatków. Raport wskazuje, że co roku 1,5 mln nastolatków umiera w wyniku znęcania się, samobójstw, ran i przemocy. Około 50% przypadków nowych zakażeń wirusem HIV występuje u nastolatków. (an)

d28chya

Podziel się opinią

Share
d28chya
d28chya
Więcej tematów