Trwa ładowanie...
d3cjkk2

ONZ wzywa Polskę do uwolnienia prorosyjskiego polityka. "Zatrzymano go wbrew prawom człowieka"

Grupa robocza ONZ ds. arbitralnych zatrzymań napisała do polskich władz pismo, w którym zaapelowały o uwolnienie Mateusza Piskorskiego. Lider prokremlowskiej partii Zmiana jest oskarżony o współpracę z chińskim oraz rosyjskim wywiadem na szkodę Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piskorskiemu może grozić nawet 10 lat więzienia
Piskorskiemu może grozić nawet 10 lat więzienia (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3cjkk2

"Grupa robocza wnioskuje do rządu Polski o niezwłoczne podjęcie środków niezbędnych do naprawy sytuacji Mateusza Piskorskiego i doprowadzenia do jej zgodności z normami międzynarodowymi. Odpowiednim środkiem naprawczym byłoby niezwłoczne zwolnienie pana Piskorskiego i zapewnienie mu egzekwowalnego prawa do odszkodowania" - czytamy w piśmie.

ONZ podkreśla, że osadzenie Piskorskiego w areszcie naruszyło zapisy Powszechnej deklaracji praw człowieka. Grupa pragnie, by polski rząd doprowadził do "pełnego i niezależnego zbadania okoliczności pozbawienia wolności Piskorskiego oraz podjęcia odpowiednich kroków wobec osób odpowiedzialnych za naruszenie jego praw".

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piskorskiego w maju 2016 roku w związku z podejrzeniami o współpracę z wywiadami Chin i Rosji. Były działacz Samoobrony stał się wówczas pierwszym politykiem w historii III RP oskarżonym o szpiegostwo. Media spekulują na temat funduszy, które Kreml miał wysyłać na konto partii Zmiana, której liderem był Piskorski. Jeśli działacz usłyszy zarzut o działalność wywiadowczą przeciw Polsce, może zostać skazany na 10 lat więzienia.

d3cjkk2

Źródło: wprost.pl

Zobacz także: Zandberg: to pieniądze zepsuły polską politykę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cjkk2

Podziel się opinią

Share

d3cjkk2

d3cjkk2
Więcej tematów