Trwa ładowanie...
d3ndouz

ONZ uruchomi misję do walki z Ebolą w najbardziej dotkniętych krajach

ONZ rozmieści specjalną misję do walki z epidemią wirusa Ebola w najbardziej dotkniętych krajach Afryki Zachodniej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone. Rada Bezpieczeństwa ONZ uznała w czwartek epidemię za "zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według WHO epidemia zabiła dotąd już co najmniej 2 620 osób
Według WHO epidemia zabiła dotąd już co najmniej 2 620 osób (PAP/EPA, Fot: Ahmed Jallanzo)
d3ndouz

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował, że mianuje specjalnego wysłannika, który stanie na czele misji UNMEER mającej na celu "szybką i masową mobilizację" ludzi i środków finansowych.

- Ta międzynarodowa misja (...) będzie miała pięć priorytetów: powstrzymanie epidemii, leczenie zarażonych, zapewnienie niezbędnych usług (medycznych), zachowanie stabilności i zapobieganie dalszym epidemiom - powiedział na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa sekretarz generalny ONZ.

Licząca 15 członków RB ONZ przyjęła w czwartek jednomyślnie rezolucję, wzywającą państwa do "zniesienia obostrzeń dotyczących podróżowania i (przekraczania) granic, nałożonych w następstwie wybuchu epidemii wirusa Ebola, co przyczynia się do dalszej izolacji dotkniętych epidemią państw i podkopuje ich wysiłki" w walce z wirusem.

d3ndouz

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) epidemia zabiła dotąd już co najmniej 2 620 osób; zarażonych zostało w sumie co najmniej 5330 ludzi, w tym 318 pracowników medycznych, a połowa z nich zmarła. WHO ostrzega, że są to dane przybliżone, ponieważ prawdopodobnie nie odnotowano wszystkich przypadków eboli.

Najwięcej ofiar jest w Liberii. W stolicy kraju, Monrowii, choroba rozprzestrzenia się najszybciej. Pozostałe kraje dotknięte wirusem to Sierra Leone, Gwinea, Nigeria i Senegal.

d3ndouz

Podziel się opinią

Share
d3ndouz
d3ndouz
Więcej tematów