Trwa ładowanie...
d3x7z8l

ONZ apeluje do firm internetowych o reakcje na działania dżihadystów

ONZ zaapelowała do firm internetowych i właścicieli portali społecznościowych o reakcję na rosnąca aktywności dżihadystów w internecie. W dokumencie, do którego dotarła agencja Associated Press podkreślono, że terroryści wykorzystują sieć m.in. do rekrutacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONZ apeluje do firm internetowych o reakcje na działania dżihadystów
(Jupiterimages)
d3x7z8l

Specjalny raport w tej sprawie został opracowany przez grupę ekspertów działających na zlecenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. W dokumencie zaapelowano do firm internetowych o współpracę ze społecznością międzynarodową w celu powstrzymania islamskich grup terrorystycznych przed wykorzystywaniem do swych celów np. portali społecznościowych. Podkreślono także konieczność identyfikacji i blokowania kont powiązanych z dżihadystami i ich sympatykami.

"W ciągu ostatnich lat zaobserwowano niepokojący trend - wykorzystania nowoczesnych technologii do cyfrowego terroryzmu: szerzenia propagandy głównie przez Państwo Islamskie (IS) i ich sympatyków, którzy w ten sposób promują swoją skrzywioną ideologię" - podkreślili twórcy dokumentu, który w środę cytowała AP.

"Skala cyfrowego zagrożenia, które związane jest ściśle z radykalizacją, razem z potrzebą zdecydowanych kroków zapobiegających ekstremizmowi wymaga dalszych działań ze strony Rady Bezpieczeństwa" - zwrócono uwagę w dokumencie.

d3x7z8l

Twórcy raportu dodają, że poza IS dużą aktywność w internecie wykazują także inne organizacje terrorystyczne takie jak Al-Kaida i powiązane z nią grupy.

Zobacz także: Ukraina do Rosji w ONZ: finansujecie operację terrorystyczną na Ukrainie

d3x7z8l

Podziel się opinią

Share
d3x7z8l
d3x7z8l
Więcej tematów