Trwa ładowanie...
d18paih

Olsztyn. Dwa wiece ws. Pawła Juszczyszyna. Odczytano uchwały, które podarł Maciej Nawacki

W Olsztynie odbyły się dwa wiece. Jeden popierał działania Pawła Juszczyszyna, drugi Macieja Nawackiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olsztyn. Wiec ws. Pawła Juszczyszyna
Olsztyn. Wiec ws. Pawła Juszczyszyna (East News)
d18paih

W niedzielę przed olsztyńskim sądem zaplanowano wiec solidarności z sędzią Juszczyszynem. "Obronimy wolne sądy", "wolne sądy, wolni ludzie" oraz "Konstytucja" - takie napisy pojawiły się na transparentach.

W akcji wzięli udział nie tylko sympatycy Pawła Juszczyszyna, lecz również sędziowie olsztyńskiego sądu rejonowego, ale także innych apelacji. Odczytano uchwały, które w piątek podarł Maciej Nawacki.

- W Polsce jest nas 10 tysięcy. Zawieszono Pawła, ale wszystkich nas nie zawieszą. Póki jesteśmy, będziemy stali na straży praw obywatelskich. Będziemy bronili waszych wolności i żaden polityk nie będzie miał wstępu na salę rozpraw - mówiła sędzia Ewa Zabudowska z Gdańska. Dodała, że "za chwilę wchodzi w życie ustawa kagańcowa, która pewnych rzeczy będzie zakazywała sędziom".

d18paih

Zobacz też: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

- Dzisiaj musimy mówić o tym głośno, z czym się nie zgadzamy. Jestem przekonana, że żaden z obecnych tutaj sędziów nie czuje się komfortowo, przemawiając przed sądem. Zgadzam się z opiniami, że miejsce sędziów jest na sali sądowej. Ale są sytuacje, w których musimy wyjść z tej strefy komfortu, musimy mówić głośno i wyraźnie - powiedziała z kolei sędzia Magdalena Wołejko-Czubek z Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Warto również zaznaczyć, że kilka godzin wcześniej na olsztyńskim placu Solidarności odbyła się manifestacja zwolenników prezesa sądu rejonowego sędziego Macieja Nawackiego. Uczestnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Precz z bezprawiem sądów. Basta Kasta!" oraz "III Rzeczpospolita psuje się od łba".

d18paih

Olsztyn. Burzliwe obrady sędziów w Sądzie Rejonowym

W piątek prezes Sądu Rejonowego i jednocześnie członek tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki przewodniczył zebraniu sędziów. Miano na nim zaopiniować roczne sprawozdanie z działalności sądu. Sędziowie je odrzucili, w zamian za to zażądali wprowadzenia do porządku obrad głosowania nad trzema uchwałami.

Jedna z nich m.in. wzywała Nawackiego do "zaprzestania działań utrudniających Juszczyszynowi wykonywania obowiązków sędziego". Przypomnijmy: Paweł Juszczyszyn został we wtorek zawieszony w wykonywaniu obowiązków sędziowskich.

Nawacki nie dopuścił do wprowadzenia pod obrady głosowania nad tymi uchwałami. Na oczach zebranych sędziów z podarł dokumenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18paih

Podziel się opinią

Share

d18paih

d18paih
Więcej tematów