Trwa ładowanie...
dervr4f
dervr4f

Olejnik: w tych samobójstwach jest coś zastanawiającego

Jest to coś głęboko zastanawiającego, ale wstrzymuję się od komentarzy - przyznał zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik, pytany o ocenę faktu, że dwie główne osoby, podejrzane w sprawie zabójstwa Jacka Dębskiego, popełniły samobójstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dervr4f

W środę rano Jeremiasz Barański, "Baranina", oskarżony m.in. o zlecenie zabójstwa byłego ministra sportu, popełnił samobójstwo w wiedeńskim areszcie, wieszając się na pasku.

W czerwcu 2002 r. Tadeusz Maziuk, podejrzany o zabójstwo Dębskiego, popełnił samobójstwo w areszcie w Warszawie, wieszając się na sznurze z prześcieradła.

Kazimierz Olejnik, który nadzoruje pion polskiej prokuratury zwalczający przestępczość zorganizowaną, powiedział, że po śmierci "Baraniny" trzeba będzie umorzyć te śledztwa, w których miał on zarzuty, lub - jak powiedział - "mógł je mieć". Dodał, że chodzi m.in. o główne śledztwo wobec "Baraniny" - za zlecenie zabójstwa Dębskiego.

Olejnik uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy "Inka" - oskarżona przed polskim sądem o pomocnictwo w zabójstwie Dębskiego - powinna mieć teraz wzmocnioną ochronę. "W każdej sytuacji, jeśli dojdziemy do wniosku, że trzeba wzmóc bezpieczeństwo danej osoby, będziemy podejmować odpowiednie środki, ale nie będziemy z oczywistych powodów o tym informować" - dodał.

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów