PolskaOlejniczak: nic mi nie grozi

Olejniczak: nic mi nie grozi

Wojciech Olejniczak jest przekonany, że nic
nie grozi jego pozycji szefa klubu Lewicy. Nic mi nie grozi, a
moje działanie jest dobrze odbierane przez członków partii -
uważa Olejniczak.

Olejniczak: nic mi nie grozi
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do Sojuszu, na popołudniowym posiedzeniu zarządu SLD nie wykluczony jest wniosek o cofnięcie Olejniczakowi rekomendacji z funkcji szefa klubu. Wniosek taki głosowany by był później w klubie Lewicy.

O zwołaniu przez szefa SLD Grzegorza Napieralskiego posiedzenia zarządu napisała czwartkowa "Rzeczpospolita". Według "Rz", władze partii mają zdecydować, jak ukarać posłów, którzy wyłamali się z dyscypliny partyjnej ws. głosowania nad rządowym projektem ustaw zdrowotnych.

W ogóle nie jestem bojącym człowiekiem, niczego się nie obawiam i robię swoje - zapewnił Olejniczak w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Jego zdaniem obecnie lewica potrzebuje wielu postaci, dialogu, dyskusji, a czasami trzeba się spierać i wspierać, a nie zwalczać.

Dodał, że rozmawiał o posiedzeniu zarządu z Grzegorzem Napieralskim i - jak podkreślił - w porządku obrad nie ma punktu dotyczącego wniosku o jego usunięcie z funkcji szefa klubu.

To, że czasami jest trudna rozmowa, to jest normalne w każdej partii - mówi o ewentualnym usunięciu Olejniczaka z funkcji szefa klubu Napieralski.

Ma to związek m.in. tym, że Olejniczak opowiedział się za poparciem projektu ustawy o przekształceniu ZOZ-ów w spółki kapitałowe, czemu przeciwny był Napieralski.

We wtorek klub Lewicy długo dyskutował, czy ostatecznie poprzeć projekty ustaw zdrowotnych proponowane przez PO. W głosowaniu posłowie SLD zdecydowali, że będą przeciw.

Głosowanie na posiedzeniu klubu w sprawie projektów ustaw zdrowotnych było tajne. Jak powiedział jeden z posłów SLD, 19 posłów opowiedziało się przeciwko poparciu PO, 13 było za, a trzech wstrzymało się od głosu.

Za poparciem projektu ustawy o przekształceniu ZOZ-ów w spółki kapitałowe byli - jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych w klubie Lewicy - oprócz Olejniczaka także m.in. wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński, sekretarz klubu Lewicy Wacław Martyniuk oraz posłowie Ryszard Kalisz i Witold Gintowt- Dziewałtowski.Jeżeli są przypadki łamania dyscypliny partyjnej, wtedy są odpowiednie kary regulaminowe

Według informacji PAP, nie wykluczone są także upomnienia dla posłów, którzy nie wzięli ostatecznie udziału w głosowaniu w sprawie ustawy o ZOZ-ach. Dotyczy to 12 posłów Lewicy.

Jeżeli są przypadki łamania dyscypliny partyjnej, wtedy są odpowiednie kary regulaminowe- powiedział Napieralski, pytany czy posłowie mogą spodziewać się kar.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)