Trwa ładowanie...
dy6bywa

Okrutne zdjęcia w centrum miasta? To nie przestępstwo

Bielski sąd rejonowy uznał, że świecka organizacja katolicka Rycerze Kolumba, która ustawiła w centrum Bielska-Białej kontrowersyjną wystawę antyaborcyjną, nie złamała przepisu prawa mówiącego o zgorszeniu w miejscu publicznym. Zarzucała to im policja. Wyrok jest nieprawomocny.

Share
dy6bywa

Sąd grodzki w listopadzie ubiegłego roku na posiedzeniu bez udziału stron nakazał liderowi Rycerzy Kolumba, Jackowi Umlowi, zapłacić 500 zł grzywny. Organizatorzy wystawy wnieśli sprzeciw. Po nim sprawa trafiła do rozpoznania w normalnym procesie, już z udziałem stron. Taka rozprawa odbyła się w miniony wtorek.

Ekspozycja stanęła na głównym placu Bielska-Białej w lipcu. Kilkunastu bielszczan zaapelowało wówczas do prezydenta miasta, by przenieść ją w miejsce, w którym ograniczony dostęp będą do niej mieli małoletni. Autorzy apelu twierdzili, że wystawa "epatuje okrutnymi, pełnymi krwi i przemocy zdjęciami, które przy takiej jej lokalizacji bez jakichkolwiek ograniczeń mogą oglądać najmłodsi mieszkańcy Bielska-Białej". Jeden z sygnatariuszy powiadomił bielską prokuraturę.

Sprawa wystawy od 2005 roku kilkakrotnie trafiała na wokandę. Zarzucano jej drastyczność. Dotychczas wszystkie sprawy kończyły się odrzuceniem zarzutów.

dy6bywa

Podziel się opinią

Share
dy6bywa
dy6bywa
Więcej tematów