Trwa ładowanie...
ddeoeja

Okładki tygodników. Powyborcze wydania najważniejszych tytułów

Na sondażowe wyniki ogólnopolskich wyborów parlamentarnych zareagowały największe tygodniki. W najnowszym wydaniu "Newsweek" zastanawia się, czy prezes PiS "pójdzie na całość". Z kolei "Do Rzeczy" pisze o najnowszym "szaleństwie lewicy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poniedziałkowe okładki tygodników. Newsweek pyta, czy Jarosław Kaczyński "pójdzie na całość"
Poniedziałkowe okładki tygodników. Newsweek pyta, czy Jarosław Kaczyński "pójdzie na całość" (Twitter, Fot: Newsweek Polska)
ddeoeja

Przypomnijmy: według badania exit poll z godz. 21 dla TVP, TVN i Polsatu, za TVN24.pl poparcie dla poszczególnych komitetów wyborczych wynosi: 43,6 pkt proc. dla PiS, 27,4 pkt proc. dla Koalicji Obywatelskiej, 11,9 pkt proc. dla Lewicy, 9,6 pkt proc. dla PSL-Koalicji Polskiej i 6,4 pkt proc. dla Konfederacji.

"Newsweek" na sondażową wygraną Prawa i Sprawiedliwości zareagował błyskawicznie. Na okładce pojawił się Jarosław Kaczyński z opisem "Czy pójdzie na całość?".

Twitter

"Naród wybrał. Decyzja jest święta. Nawet jeśli wielką cenę zapłacą za to najpierw ci, którzy tego wyboru nie chcieli, a finalnie największą ci, którzy go dokonali" - pisze we wstępie do poniedziałkowego wydania naczelny Tomasz Lis. Ponadto w numerze przeczytamy o "Najwyższej Izbie Kontrolowanej", czyli o tym jak zaczęła się kariera Małgorzaty Motylow (prywatnie "przyjaciółki domu Kaczyńskich"). Dodatkowo tygodnik rozmawiał z politologiem Francisem Fukuyamą o tym, dlaczego populiści odnoszą spektakularne sukcesy i co czeka USA w 2020 roku.

ddeoeja

"Do Rzeczy" na łamach poniedziałkowego pyta się "kto chce nam zakazać mięsa?", nazywając to "nowym szaleństwem lewicy". W numerze przeczytamy także m.in. o "pokręconym świecie" polskiej Noblistki Olgi Tokarczuk, a także komentarz prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza.

Twitter

Z kolei tygodnik "Sieci" na okładce obok prezesa PiS umieścił Georga Sorosa, nazywając amerykańskiego miliardera "prawdziwym przeciwnikiem silnej Polski".

Twitter

"Po pierwsze, nie wiemy, czy reprezentuje tylko siebie, czy też stoją za nim siły jeszcze potężniejsze, być może skrycie decydujące o biegu wielu kluczowych spraw naszej epoki. Po drugie, nie jest on jedynym graczem, który próbuje pchnąć świat na tory w istocie rewolucyjne, ku współczesnej wersji zmutowanego bolszewizmu" - pisze naczelny tygodnika Jacek Karnowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddeoeja

Podziel się opinią

Share

ddeoeja

ddeoeja
Więcej tematów