Trwa ładowanie...
d3jbzwq

Okładki tygodników. "Newsweek" o buncie przeciwko COVID-19, "Sieci" o aferze Nowaka

"Dlaczego tak wielu nie chce uznać, że koronawirus istnieje i zabija?" - pytają dziennikarze "Newsweeka". W najnowszym wydaniu tygodnika będzie można przeczytać o "kulisach buntu przeciwko pandemii". Nie zabraknie także tematów politycznych, m.in. dotyczących polityków opozycji oraz kryzysu w obozie władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pandemia COVID-19. W Polsce nie brak sceptyków
Pandemia COVID-19. W Polsce nie brak sceptyków (EASTNEWS, Fot: EASTNEWS)
d3jbzwq

W tygodniku "Sieci" Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań Sławomira Nowaka na Ukrainie i opisuje, jak wyglądały mechanizmy korupcyjne wokół ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Przypomnijmy: Sławomir Nowak - były minister transportu w rządzie Donalda Tuska - jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy.

"Eleganckie mieszkania w Żaganiu i Trójmieście, do których weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, miały swoje tajemnice. To w nich Sławomir Nowak miał ukrywać pieniądze (...). Dwa mieszkania, w których znaleziono spore kwoty pieniędzy, nie należały do Sławomira Nowaka. Tak brzmi oficjalny komunikat służb specjalnych. Nam udało się dowiedzieć, że są one własnością osób z najbliższego otoczenia byłego polityka Platformy Obywatelskiej" - pisze tygodnik braci Karnowskich.

Tygodnik "Newsweek" informuje z kolei m.in. o kryzysie w obozie rządzącym. Jak twierdzi dziennikarka Renata Grochal, "w awanturze w Zjednoczonej Prawicy nie chodzi o los zwierząt futerkowych, tylko o pokazanie Zbigniewowi Ziobrze, kto rządzi".

d3jbzwq

Grochal opisuje także sytuację w Platformie Obywatelskiej oraz informuje o ambicjach Grzegorza Schetyny. Nie jest tajemnicą, że były szef PO nie ma najlepszych relacji z obecnym przewodniczącym Borysem Budką.

"Newsweek" zwraca także uwagę na problem ignorowania pandemii COVID-19 przez część Polaków. Temu tematowi poświęcona jest okładka tygodnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jbzwq

Podziel się opinią

Share
d3jbzwq
d3jbzwq
Więcej tematów