Trwa ładowanie...
d3zyq3e

Okładka książki "Resortowe dzieci. Media" bez Jacka Żakowskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał na rok publikacji książki „Resortowe dzieci. Media” z wizerunkiem Jacka Żakowskiego na okładce - podaje niezalezna.pl. Książka z zasłoniętą twarzą dziennikarza będzie nadal w sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Żakowski
Jacek Żakowski (PAP)
d3zyq3e

Zobacz także: Kontrowersje wokół książki "Resortowe Dzieci. Media"

Na okładce książki "Resortowe dzieci. Media" wydanej w grudniu ub.r. przez Frondę PL wśród dziennikarzy była twarz Jacka Żakowskiego. On sam uważa, że w książce nie ma dowodów na jego powiązania ze służbami PRL, co sugerują okładka i tytuł książki. Dlatego złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko spółce Fronda PL - wydawcy książki.

Dziennikarz żądał usunięcia swojego wizerunku z okładki, domagał się też przeprosin i 20 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd uwzględnił pierwszy wniosek, kolejne jednak odrzucił. Oddalił także żądanie dołączenie do egzemplarzy książki komunikatu: „Umieszczenie na okładce książki wizerunku pana Jacka Żakowskiego może naruszyć jego dobra osobiste ze względu na to, że żadne fakty nie uzasadniają przypisania mu cech objętych tytułem książki”.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne i obu stronom przysługuje od niego odwołanie.

Źródło: press.pl, niezalezna.pl

d3zyq3e

Podziel się opinią

Share
d3zyq3e
d3zyq3e
Więcej tematów