Trwa ładowanie...

Warszawa Okęcie. Tłum chasydów łamał obostrzenia pandemiczne na lotnisku im. Chopina

Tańce, śpiewy, wężykiem jeden za drugim - to nie karnawał, a sceny na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Obostrzenia pandemiczne łamała grupa chasydów. Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy stołecznego portu lotniczego.

Share
Lotnisko na Okęciu. Tłum chasydów łamał obostrzenia pandemiczne
Lotnisko na Okęciu. Tłum chasydów łamał obostrzenia pandemiczneŹródło: East News, Fot: Albin Marciniak
dzrrvwx

Na jednym z profili społecznościowych zamieszczono nagranie z jednego z terminali z warszawskiego lotniska na Okęciu. Widać na nim, że dość liczna grupa Żydów nie przestrzega dystansu, część z nich tańczy, a z tłumu dochodzą także pieśni.

"Będę pisał do władz lotniska w celu wyjaśnienia, dlaczego ci ludzie nie muszą przestrzegać restrykcji sanitarnych, które akurat na lotniskach są bardzo rygorystycznie pilnowane przez ochronę" - napisał internauta, który wszedł w posiadania nagranie i udostępnił je w sieci.

dzrrvwx

Rzecznik stołecznego portu lotniczego potwierdził autentyczność nagrania. - Do zdarzenia zdarzenia doszło 19 kwietnia, czyli w dzień 78. rocznicy Powstania w getcie warszawskim. To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Podróżowali wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl Piotr Rudzki.

Szczepienia na COVID-19. Bartosz Arłukowicz ma propozycję

Izrael liderem szczepień. Gospodarka odmrażana

Lotnisko na Okęciu apeluje do rozsądku wszystkich pasażerów i przypomina o konieczności zachowania dystansu społecznego. - Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości - zapewnia Rudzki.

Izrael jest pierwszym krajem na świecie, który uzyskał odporność populacyjną. Akcja szczepień przebiega w błyskawicznym tempie - 56 proc. populacji otrzymało obie dawki szczepionki. Łącznie wykonano 10 354 300 szczepień przeciwko COVID-19. Dzięki temu udało się - szybciej niż w krajach Zachodu - otworzyć niektóre sektory gospodarki.

dzrrvwx

Osoby, które przebyły chorobę lub zostały zaszczepione legitymują się elektronicznymi certyfikatami (tzw. zielone paszporty) przy wejściu do opery, kina lub siłowni. Po trzech lockdownach kraju, w Izraelu ponownie działają restauracje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzrrvwx

Podziel się opinią

Share
dzrrvwx
dzrrvwx
Więcej tematów