Trwa ładowanie...

O.J.Simpson warunkowo zwolniony z więzienia. Odsiedział 9 lat z 33-letniego wyroku

Były gwiazdor futbolu amerykańskiego i Hollywood, 70-letni O.J. Simpson, wyszedł na wolność - powiedział rzecznik więzienia w Lovelock w stanie Nevada Brooke Keast. Po 9 latach za kratami został warunkowo zwolniony, odsiadywał 33-letni wyrok za napad z bronią w ręku.
Share
O.J. Simpson 20 lipca dowiedział się, że opuszcza więzienie
O.J. Simpson 20 lipca dowiedział się, że opuszcza więzienieŹródło: PAP/EPA, Fot: Jason Bean
d2pdbkm

O tym, że O.J. Simpson wyszedł na wolność w niedzielę rano poinformowała agencja AP. Specjalna komisja do spraw zwolnień warunkowych w Carson City w stanie Nevada zdecydowała 20 ipca, że po dziewięciu latach więzienia były gwiazdor futbolu amerykańskiego wyjdzie na wolność. W 2008 r. skazano go na 33 lata z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po dziewięciu latach.

Zobacz też: Brutalny atak w Katowicach

Komisja podjęła jednogłośną decyzję, uzasadniając, że Simpson nie był wcześniej karany i w więzieniu zachowywał się wzorowo.

d2pdbkm

We wrześniu 2007 roku były futbolista z grupą przyjaciół, z których jeden trzymał w ręku pistolet, wdarł się do pokoju hotelowego kolekcjonera pamiątek po nim i zabrał je. Simpson twierdził, że te przedmioty należą do niego i że zostały mu skradzione. Sądu nie przekonały argumenty gwiazdora filmu "Naga broń".

- Nie groziłem nikomu bronią - powiedział niedawno Simpson, zeznając przed komisją rozpatrującą jego prośbę o zwolnienie. Jego zeznania potwierdził jeden z poszkodowanych Bruce Fromong.
Za wcześniejszym zwolnieniem sportowca opowiedział się prokurator David Roger, który oskarżał go w 2008 r.

W 1994 r. Simpson został oskarżony o zabicie swojej byłej żony, Nicole Brown, oraz kelnera Rona Goldmana. Został uniewinniony z zarzutu podwójnego morderstwa przez ławę przysięgłych w 1995 r.

Źródło: AP,PAP

d2pdbkm

Podziel się opinią

Share
d2pdbkm
d2pdbkm
Więcej tematów